Muž roku versus Miss

Muž roku
01.09.2009 23:48 | Tereza Pípová

Soutěž Muž roku je obdobou soutěží Miss. A liší se od ní stejně jako se liší ženské a pánské časopisy. Ženské časopisy mají stejně stran jako ty pánské. Ale vůbec si tak nepočtete. Ono totiž číst „Obnovující šampon Intense Repair, Nivea, 70 Kč“ a dalších dvacet popisků na dvoustraně s kosmetikou není kdovíjaké počteníčko. A kde není reklama na plíny nebo kloubnatý modelky, jsou články, které nejsou ani zajímavé ani chytré a už vůbec ne vtipné. Zkrátka tyhle časopisy se berou vážně asi jako Bravo. A stejně tak soutěže Miss. U těch jsme si největší srandu užili posledně ve chvíli, kdy se Lucii Hadašové splašil kocour na vodítku. Nacvičené odpovědi tahají za uši a vidět během promenády v plavkách 12 párů stejně hubených nohou a plochých hrudníků taky není kdovíco.

Při cestě do Náchoda na Muže roku jsem se nejvíc těšila na následující raut. Od samotné volby jsem příliš nečekala. Začátek byl rozvleklý, po poděkování sponzorům došlo na představení více než 50ti členné poroty,nejvýraznějšími hosty byli Jana Bobošíková, Dagmar Kludská, Uršula Kluková nebo Sandra Pogodová v doprovodu Lumíra Olšovského, kteří si své porotcovství užívali snad nejvíc. Nakonec se úmysl organizátora Davida Novotného mít co největší porotu ukázal jako dobrý tah – během večera se totiž nejvýraznější z porotkyň Agáta Hanychová, Zuzana Jandová a Nikol Štíbrová vytratily na bar a svou roli porotkyně hodily za hlavu.

Vzhledem k tomu, že bylo 16 finalistů (8 Čechů a 8 Slováků), se představování pěkně vleklo, protáhlo se na hodinu. Většina kluků splynula v jednoho naolejovanýho sportovce milujícího fotbal. Naštěstí jsme byli ušetřeni informací o znamení, ve kterém se ten který svalovec před kolika lety narodil.

Následovala volná disciplína, na klasických soutěžích Miss s přehledem nejtrapnější část, ve které holky předvádí jen tanec, aerobic a recitaci. Jako první předvedl český finalista Jakub Kauer obyčejnou a trochu sterilní rumbu. Vzal to chudák prostě moc vážně.

Ostatní finalisté šli na volnou disciplínu s nadhledem a nebáli se sebeironie, jeden střídal druhého a bylo těžké vybrat toho nejvtipnějšího. Už druhý soutěžící Vítek Pirkl předvedl „tanec“ opilého piráta s gymnastickou stuhou jako rekvizitou. Třetí Mirek Telecký, navlečený jen v monterkách, zazpíval Globální oteplování, a přestože moderátorka v úvodu upozorňovala, že se od minulých ročníků Muže roku značně ochladilo, snažil se Martin stmelit obecenstvo výzvou, aby „bylo taky gay“. Budoucí Muž roku 2009 Martin Zach si připravil naprosto dokonalé spartakiádní číslo, na scénu vyběhl v parádní „dobové“ modré teplákovce, kterou v zápětí shodil a předvedl se v cvicích typických pro dávné cvičence. Můj favorit Lukáš Hnízdo, v upnutém aerobním úboru, na hlavě obří afro, a dvě další afra v podpaží, předvedl lekci aeorobicu ve stylu legendárního klipu Call On Me. Lukášova volná disciplína neměla chybu, byla škoda, že se nedostal do trojice superfinalistů. Nechyběl mu vtip, sexy tělo ani odzbrojující úsměv.

Finalistům ze Slovenska vtip celkem scházel. Dokonce i vítěz Peter Menky předvedl celkem nudné taneční číslo. Mezi Slováky vynikl snad jen Peter Špirka se svou hasičskou recitací a tarzanovitý Michal Antal, jehož výstup okomentoval moderátor Vítek Havlíš slovy: „Tolik chlupů na jevišti jsem snad ještě neviděl.“ Trefné.

Následující promenáda v plavkách byla překvapivá snad jenom tím, že většina kluků byla bezchybná a řádně naolejovaná jen od hlavy do pasu. Kde zůstaly pevné půlky a nohy Romana Šebrleho? Na Muži roku jsme si těchto partií příliš neužili/y.

Co chybí soutěži Muž roku? Určitě by neškodilo zkrátit a třeba i promyslet formu představování soutěžících. Především by soutěži prospěl přímý přenos nebo aspoň záznam vysílaný na těch sledovanějších televizích. Pravda, na přímý přenos to asi ještě není, ale i záznam by mohl být mnohem sledovanější a časem i oblíbenější než unilé a každý rok stejné Missky.

Muže Roku celý večer oblékal značkový pánský e-shop www.XXL-EUROPE.cz, kde se dají všechny předváděné kusy koupit.

Předvedené kolekce

Hodnocení článku:Komentáře

Muž roku - jeden parádní večer v Náchodě Muž roku - jeden parádní večer v Náchodě Už když jsem procházel parkovištěm k budově Městského divadla v Náchodě, v němž se soutěž Muž roku konala, nepochyboval jsem o... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!