Muž roku: představení finalistů 3

Muž roku 2009
Finalisté Muže roku 2009: Miroslav Telecký (vlevo) a Michal Antal (vpravo)
13.08.2009 03:40 | Michal Novák

V dnešním díle speciálu Muže roku se podíváme na pány, kteří se dostali až do finále a to s čísly 3 a 11.

Miroslav Telecký

Míra nastoupí bojovat na mola náchodského Městského divadla Dr. J. Čížka s číslem 3. Je mu 26 let, pochází z Jablonce nad Nisou, studuje a vyniká v atletice.

 1. Jak jsi se připravoval na účast v soutěži Muž roku?
  Každodenní rutinou, atletickým tréninkem, trochu komunikačně, začal jsem si dávat větší pozor na to jak komunikuji se svým okolím.
 2. Kdybys dostal jeden úplně volný den, k čemu a jak bys jej využil?
  Ke spánku, doplnil bych energii.
 3. Věnuješ se nějakým sportům nebo kondičním aktivitám?
  Atletice, skáču o tyči na extraligové a reprezentační úrovni. Dále gymnastice, vzpírání...
 4. Jaké prvky ze současné módy se Ti zamlouvají a jaké bys naopak na sebe nikdy nevzal?
  Preferuji městský styl, mám rád věci dobře střižené a věci které mi dobře sedí, jsou příjemné, rád kombinuju(například boty s doplňky, hodinkami, páskem apd.)... Nemám rád hip hop styl, vytahaná trička stylu XXL a čepice s dlouhými kšilty, jak to na člověku plandá a není vidět jeho silueta, tělesné proporce.
 5. Jakou kosmetiku používáš denně a bez jakých přípravků by ses nikdy neobešel?
  Určitě deodorant, nějaký parfém nebo spray na osvěžení, obzvláště po tréninku, gel na vlasy.
 6. Máš nějaký vysněný vůz?
  Ani nemám, musí mít dobré jízdní vlastnosti, vypadat dobře designově, něco jako Audi A4, líbí se mi Mini koopery.
 7. Řešíš svou stravu a složení svého jídelníčku?
  Jednoznačně, změnil jsem svůj stravovací životní styl úplně od podlahy, TV pořad Jste to co jíte má něco do sebe, je to totiž pravda, člověk je obrazem toho co jí, takže hlavně zeleninu a maso a vlákninu, v závodním období hodně sacharidů ve formě rýže nebo těstovin, trochu se řídím dietou podle krevních skupin, jen ji doplňuju větším přijmem masa.Je dobré jíst rozmanitě a zdravě, rozhodně se nepřejídám a jím vícekrát denně.
 8. Čím Tě upoutá žena? A čím muž?
  Žena mě upoutá určitě tím jak se chová, když je přátelská a není namyšlená, na ženách se mi líbí jejich úsměv.
  A muži, asi podle činů, mám rád komunikativní lidi pozitivně naladěné, to platí k obojímu pohlaví...
 9. Bez čeho se neobejde perfektní party?
  Bez lidí co se chtějí bavit, trochy muziky a pití.

Michal Antal

Michal obyčejně pracuje jako shop manager. 28.8.2009 přijede ze slovenské Hnúště a půjde se utkat o post Muže roku. Přes jeho dlouhé vlasy byste mu tipovali 25 jen těžko.

 1. Jak jsi se připravoval na účast v soutěži Muž roku?
  Veľmi ma potešilo resp. prekvapilo to, že som sa dostal do finále súťaže MUŽ ROKU.Veľmi sa na súťaž teším a urobím všetko preto, aby to nebola súťaž až tak o adrenalíne, alebo o stresoch, ale pokúsim sa ľuďom, porote a všetkým který nás budú sledovať vyčarovať keď už nie smiech, tak aspoň úsmev na ich tvárach. A musím sa priznať že „zatiaľ“ som sa na súťaž nejako extrémne nepripravoval, nuž nechajte sa překvapit čo si na finále vymyslím a čím sa mi podarí porotu, dúfam, že zaujať.
 2. Kdybys dostal jeden úplně volný den, k čemu a jak bys jej využil?
  Na túto otázku by som odpovedal asi takto: určite by to v mojom prípade záleželo od toho či je zimné, resp. letné obdobie.Takže ak by to bolo cez zimu, tak viem s istotou povedať že by som len tak niekde leňošil, při hudbe, sviečkach, urobil by som si relax a oddychový celý deň.
  A ak by to bolo cez leto, tak by som sa vybral niekde k vode, protože už jako som spomenul, milujem leto, teplo, opaľovanie, plávanie a určite by som si nenechal újsť popozerať nejaké hezké holky.
 3. Věnuješ se nějakým sportům nebo kondičním aktivitám?
  Áno milujem futbal, který aj hrávam a je u mňa športom č.1 taktiež veľmi rád bicyklujem, plávam a niekedy som sa venoval aj posilňovaniu, no musel som to obmedziť ale nieje vylúčené že sa k nemu niekedy vrátim.
 4. Jaké prvky ze současné módy se Ti zamlouvají a jaké bys naopak na sebe nikdy nevzal? Nemám vyhradené nejaké prvky alebo skôr věci ktoré by som si na seba nikdy nedal, alebo že by sa mi nepáčili. Milujem bielu farbu, ktorá može byť aj taktrošku priesvitná hlavne na holkách :-D vtedy ju milujem ešte viac :-D takže v mojom šatníku biela určite nechýba. V poslednom čase som si navykol na značkové pánske vôňe a to je teraz akoby také moje maličké hobby.
 5. Jakou kosmetiku používáš denně a bez jakých přípravků by ses nikdy neobešel?
  Taktiež nemám vyhradenú nejakú kosmetiku, ktorú by som denno-denne používal,keďže je teraz letné obdobie, tak sú to nejaké denné, resp. nočné krémy – no aj to nie vždy, krém na opaľovanie, a nezaobyšiel by som sa asi bez tých fakt značkových pánskych parfúmov.
 6. Máš nějaký vysněný vůz?
  Tak určite už jako malý chlapček som sníval o nejakom peknom autíčku, vždy som si vravieval, že keď budem dospelí takže si také nejaké moje z detstva vysnívané autíčko kupím, takže z toho vyplýva, buď som ešte stále velké-malé dieťa, alebo ešte nieje ten správny čas :-D
 7. Řešíš svou stravu a složení svého jídelníčku?
  Veľa krát som sa už o to pokúšal , no vydržalo mi to asi tak mesiac a potom som sa opať vrátil k bežnému stravovaniu, asi nemám až takú veľkú motívaciu, ktorá by ma hnala v před.Zatiaľ nevyzerám jako snehuliak , takže je to asi OK. Teda dúfam xi xi (smiech) !! Uvidíme na súťaži a vo finále MUŽ ROKU 2009
 8. Čím Tě upoutá žena? A čím muž?
  Každá žena je niečím výnimočná a každá má v sebe ukryté niečo nádherné, čo vie nás mužov upútať a nenechá nás chladnými. Jedna má krásne oči, zvodné pery, iná zase prekrásne prsia, zadoček, nebudem sa tajiť tým, že aj ja sa veľmi rád pozriem na nádhernú ženu-určite to bude tým vyžarovaním a priťahovaním nás mužov. Ja osobne musím povedať že mám slabosť na blond ženy, ale v poslednom čase aj na brunetky.Nieje až tak důležitá vonkajšia ale myslím si, že skôr asi vnútorná krása žien.Keď si dvaja rozumejú, milujú sa a pomáhajú si, tak vtedy je to to najkrajšie čo môže byť.
  A čím ma upúta muž?
  Určite si mužov neprezerám až tak detailne jako som to písal při ženách, no aj muži vedia byť sexi a príťažlivý, či už je to zvodný pohľad na ženu, alebo nejaká prenikavá vôňa, ktorá má za účel vyzdvihnúť toho muža a urobiť z neho určitého zvodcu a lovca ženského pohlavia.
 9. Bez čeho se neobejde perfektní party?
  Tak toto nieje otázka až tak na mňa, protože ja som skôr povaha, ktorá nevyhľadáva až tak párty, bary, nočné kluby…. Mám rád relax, oddych, pomalú hudbu, sviečky, krb, možnože maličký kúsok dobrého vínka, jedným slovom romantika.Ale ak by som si mal tipnúť, tak si myslím, že na dobrej párty by nemali chýbať priatelia, hudba, tanec, zábava. No a teraz ja položím otázku: tipol som si dobře? :-D

Za celou redakci si myslíme, že se Michal trefil ;). A těšíme se na shledání na Muži roku 2009. V příštím díle budou představeni pánové Tomáš Tůmovec s číslem 4 a za Slovensko Peter Menky s číslem 12.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!