Nejbohatší muži na zemi

2010-03-12-1
12.03.2010 10:00 | Petr Hájek

Muži mají různé přednosti - jeden umí vše opravit, další zná jazyky, třetí je skromný no a ten čtvrtý, ten zase pro změnu patří k největším boháčům na světě. O kom je řeč?

Ačkoliv si většina lidí myslí, že nejbohatším mužem planety je Bill Gates, pravda je taková, že byl právě překonán o celých 500 milionů USD a to člověkem Carlos Slom Helu. To je pro našince zřejmě neznámý mexickýý magnát mimo jiné tahající za drátky operátora America Movil. Tento magnát překonal jak Billa Gatese, tak i Warrena Buffetta na postu nejbohatšího muže světa, což ssi zajistil tím, že jeho majetek dosahuje rekordních 53,5 miliard USD (+18,5 miliard jen za poslední měsíc).

 

 


Bill Gates naopak patří ke stálicím žebříčku, jelikož patřil mezi nejbohatší muže světa celkem 14x za posledních 15 let. Bill Gates vlastní majteke v hodnotě 53 miliard a za poslední rok si polepšil o 13 miliard díky tomu, že akcie Microsoftu posilnily o 50 % za 12 měsíců. Pokud jde o Buffetta, tak ten si polepšil o 10 miliard na aktuálních 47 miliard, takže je na třetí pozici.

 

 


A co zbytek miliardářského světa? Na Zemi najdeme toho času na 1 011 osob, které překonávají hranici magických 10 miliard USD. Minulý rok jich bylo jen 793, zato v roce 2008 na 1 125. Pokud jde o miliardáře za poslední rok, tak pouze 12 % z nich majetek upadal. Miliardářskému žebříčku dominuji Američané s 40 % (minulý rok 45 %). Oproti minulému roku hodně miliardářů získala Asie, která je tak dnes jen 14 kusů za Evropou. Je zajímavé, že 27 miliardářů pochází z Číny, což jaksi nechápeme, protože Čína je komunistická země a u těch je zvykem, že výrobní prostředky vlastní lid a nikoliv (citujeme předlistopadové domácí tiskoviny), "prohnilí kapitalisté". Zajímavá informace se týká i Pákistánu a Finska, což jsou obě země, které letos přivítaly svého prvního miliardáře.

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Nejstylovější muži minulého týdne, díl 5. Nejstylovější muži minulého týdne, díl 5. Je nesporným faktem, že slavní muži jsou trochu více na očích a tedy je i jejich styl pod pečlivým okem veřejnosti. Ani my jsme proto... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!