Nejbohatší muži světa - aktualizovaný žebříček

Publikováno: 13.03.2011 13:11 | Petr Hájek

Ne snad, že by peníze byly vše, ovšem v naší společnosti obvykle symbolizují moc, úspěch a postavení, tedy věci velmi velmi atraktivní pro ženy.

 

2011-03-13-1


Na prestižní pozici nejbohatšího člověka planety se již druhým rokem drží mexický miliardář Carlos Slim Helu, jež se honosí jměním ve výši 74 miliard USD. Carlosův čistý příjem se meziročně navíc zvětšil v největším poměru, je tedy zřejmé, že má zaděláno na vítězství i pro další léta...

Známá kontroverzní západní ikona Bill Gates se umístila na druhém místě s 56 miliardami USD. To miliardářský investor Warren Buffett je až na pozici třetí s 50 miliardami USD. Zmíněné trio pochází z každoročního Top 25 magazínu Forbes, který tuto věc aktivně sleduje a neustále aktualizuje novými údaji.

Na světě je celkem 1 210 osobností, u nichž majetek čítá aspoň 1 miliardu USD. Meziročně jejich majetek vzrostl z 3,6 bilionu USD (deset na dvanáctou) na 4,5 bilionu USD. V žebříčku se letos objevilo 214 nováčků: nejvíce z Číny (54) a 31 kousků dodalo Rusko. Zajímavé je i to, že v roce 2011 celkový úhrn asijských miliardářů poprvé překonal počet těch evropských.

"Městem miliardářů" je i letos Moskva, jelikož je to právě ona, kde byste faktor "počet miliardářů na metr čtverečný" naměřili největší. Největší podíl na miliardářích (resp. jejich majetku) má stále USA s 1,5 bilionem USD. Mimochodem, Mark Zuckerberg, jeden ze zakladatelů známého Facebooku, je na 52. místě s 13,5 miliardami USD.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!