Nejdražší stolní hra na světě

Publikováno: 26.12.2011 12:25 | Petr Hájek

Hra Monopoly je po celém světě nesmírně populární a jistě i vy ji znáte v domácí odrůdě Dostihy a Sázky. Je známá doslova všude a symbolizuje v sobě mnoho z možností západního světa, kdy se šikovným daří na trhu dosáhnout všemožnými manipulacemi a rafinovanými prodeji vysokého bohatství a tedy i monopolu + nejvyšších zisků a cen bez konkurence (pomiňme situace z reálného života, že obvykle zasáhne u monopolů stát).

 

2011-12-26-1

 

Pokud jde o luxusní provedení stolních her, tak se s ním setkáváme takřka výhradně u šachů, které nabývají někdy natolik neuvěřitelných tvarů a podob, že jde skutečně o stylovost ve zcela nového rozměru. Ale zpět k Monopolům. Firma Pemberton & Milner se rozhodla, že je načase představit světu nejdražší Monopoly. A jak řekla, tak i udělala a uvedla tuto mega-luxusní stolní hru v ceně 153 714 USD (tj. 100 000 GBP).

Sada je vyvedena v exotické kůži a stříbře. Namísto fantastických jmen ulic zde jsou reálná místa typicky spojená v Anglii s místní armádou. Pravidla jsou v podstatě stejná, jako jste zvyklí z běžné verze. Zde se ale třeba u speciálních karet hra občas odvolává na místní vojenské osobnosti, a tak podobně. Vše má zkrátka střih vojenství - od tvarů domečků, přes akce, až po herní figurky.

 

2011-12-26-1

 

Firma se rozhodla, že bude vyrábět 2 verze. Obyčejnou Deluxe a extra-neobyčejnou Ultra-deluxe. Zatímco Deluxe má vše dělané strojně, Ultra-deluxe je naopak vytvářena cele ruční prací. Aby tvůrci motivovali své zákazníky, neopomínají jim také zdůraznit, že je prodej přímo propojen se třemi charitativními akcemi. Tedy, když pořídíte tuto hru, na všechny přispějete. Je zřejmé, že hra je cílena hlavně na britskou VIP skupinu, ale není jistě důvodu, proč by si ji neužil i někdo odjinud...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!