Nejtrapnější fotografická klišé (1.)

Publikováno: 22.11.2011 12:57 | Petr Hájek

Dnes se podíváme na trochu příliš rozjásané muže v oblecích, jak lidé nejsou schopni normálně nalévat do sklenice, proč si vážit manželky s válečkem a jak se porvat se zdrcujícím dopisem... 

Jakousi formou snímku nebo jiné grafiky je dnes doprovázen prakticky každý text (snad jen kromě nějakých hardcore skript a encyklopedií), na jaký dnes narazíte v tisku i na internetu. Postupem času se ale v této oblasti začaly objevovat snímky, které jsou natolik telenovelisticky a kýčovitě přehnané, že to zkrátka zasluhuje menší varování.

1. Muži v oblecích

Je až k neuvěření, jak často narazíte u podobných snímků na hopsající muže v oblecích. Vnucuje se otázka, proč ten nezřízený jásot? Že by měli abnormálně pohodlný oblek? Nebo snad dokončili nějakou těžkou firemní záležitost? Možná také dali výpověď, šéf odjel někam pryč nebo tak něco...

 

2011-11-22-1

 

2. Nalévání sklenic

Z podobných snímků získá jeden nejspíše dojem, že mléko a džusy naléváte zásadně z 10metrových štaflí. Podobnou fotku snad lze respektovat pouze tehdy, pokud jde o člověka stiženého nějakou velmi nepříjemnou pohybovou chorobou.

 

2011-11-22-1

 

3. Manželka s nádobím v ruce

Vzbudili jste při návratu domů manželku, takže teď si to schytáte... ! Jak se zdá, máte ale dokonalou ženu - péct, dělat nudle s válečkem a přitom spát, to jen tak někdo nesvede, takže gratulujeme! A ještě jeden logický „renonc" - v natáčkách se nespí příliš pohodlně, anžto tlačí.

 

2011-11-22-1

 

4. Zdrcující dopis

Snad žádnou věc osoby na snímcích neprožívají více, jako otevření dopisu. Je zřejmé, že se osoby dozvěděly něco skutečně katastrofálního. Povšimněte si opět přehnaných výrazů, které se v praxi rozhodně nevyskytují.

 

2011-11-22-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!