Nejvíce koktejlů připravených za hodinu

Publikováno: 11.03.2011 12:08 | Petr Hájek

Sotva před týdnem padl jeden zajímavý světový rekord - kolik koktejlů zvládne vyrobit jeden tým právě za hodinu?

2011-03-11-1

 


Vše se odehrálo 27. února , kdy se sešli jedni z nejlepších amerických barmanů v newyorkském hotelu ACE, kde se pokusili překonat rekord týkající se co největšího počtu umíchaných drinků jediným týmem lidí. Vítězové v soutěži mimochodem budou posléze reprezentovat USA na akci 42 BELOW na Cocktail World Cup na Novém Zélandu.

 

2011-03-11-1


Ještě než začneme, povězme si něco málo o podmínkách: předchozí rekord dělalo 937 drinků za hodinu. Pravidla připouští, aby se v barmanském týmu nalézalo 2-8 lidí a žádný z nich přitom nedělal jeden drink více než jednou. Jinými slovy, každá osoba musela vždy dělat něco originálního. A další podmínka: každý z koktejlů musel obsahovat aspoň tři ingredience, z nichž aspoň jedna musí být alkoholická.

 

 

2011-03-11-1


Zajímavé na rekordu je zejména to, že všechny drinky v něm použité staví na vodce. Tým se rozhodl použít osm členů, takže nakonec vše skončilo tak, že za každým stál inspektor a dohlížel na regulérnost průběhu, i kvalitu koktejlů (dokonalý poměr, originalita, ...) - samozřejmě (a pro někoho možná bohužel) to nepředpokládalo vypití 200 koktejlů za hodinu.

 

 

2011-03-11-1

 


Ať vás dlouho nenapínáme, poté, co se zastavily hodiny a bylo vše sečteno a spočítáno, dospěl hlavní inspektor k sumě 1 541 koktejlů za hodinu, což je i nový světový rekord. Značí to také, že jeden drink byl umíchán jedním barmanem za cca 19 vteřin. Až tedy uvidíte toho vašeho barmana, jak se s vaším Manhattanem loudá, zkuste mu o rekordu mezitím povyprávět...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!