Novinky ze světa největšího luxusu, díl 1.

Publikováno: 06.05.2010 16:55 | Petr Hájek

Pokud patříte k osobám, který si zakládají na tom, že žijí na vysoké noze, rozhodně si nenechte ujít náš seriál týkající se aktuálního dění v té nejluxusnější části lidské existence.

Klasická mužská jachta z roku 1931 k mání


Tato kráska na snímku jménem Altair patřila během let samým významným osobnostem (Viscount Runciman, Britská admiralita, ...) a toho času je k mání za 9 milionů USD. Délka dělá 134 stop a její vybavení je tím nejluxusnějším, co může příznivec lodí najít. Předně, jedná se o jednu z nejzachovalejších předválečných jachet na světě a za druhé, obsahuje interiér hodný krále + 5 kabin z leštěného ořechu pro hosty.

 


 

Nejdražší Picaso v historii prodán


Ať už si o kresbách Picassa myslíte cokoliv, jedno je jisté – dílo „Nahá žena, zelené listy a busta“ se prodalo za 106,5 milionu USD neznámému účastníkovi aukce na telefonu. Tímto se stalo dílo nejen nejdražším prodaným Picassem vůbec, ale také dílem, jehož prodejní cena překonala původní světový rekord (104,3 milinou USD za sochu od Giacomettiho).

 


 

Ultra-vzácný 1936 Bugatti Atlantic změnil majitele


Pokud si snad někdo myslí, že 12,2 milionu USD zaplacených minulý rok za 1957 Ferrari 250 Testa Rossa je hodně, pak musíme dotyčného upozornit, že právě změnil majitele i ultra-vzácný Bugatti Atlantic z roku 1936. Vydaná částka se prý pohybovala mezi 30-40 miliony USD, což je opět světovým rekordem, tentokrát však v kategorii „Nejvíce peněz za jedno auto“.

 


 

Jachta Paula Allena na prodej


V žebříčku největších jachet na světě se jméno Paula Allena objevuje hned dvakrát. Jednou na 9. příčce s jachtou Octopus a podruhé s jachtou Tatoosh (92,42 m) na pozici 26. Právě druhá ze jmenovaných je aktuálně na prodej u firmy Fraser Yachts (Ft. Lauderdale na Floridě) a to za cenu dosahující hranice 125 milionů EUR. Jachta pochází z roku 2001 a je zde dostatek místa pro 20 hostů + 30 osob z posádky. Navíc nechybí ani motorový člun a helipad.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!