Novinky ze světa největšího luxusu, díl 2..

Publikováno: 22.05.2010 14:03 | Petr Hájek

Pokud patříte k osobám, který si zakládají na tom, že žijí na vysoké noze, rozhodně si nenechte ujít náš seriál týkající se aktuálního dění v té nejluxusnější části lidské existence.

Nejstarší lasvegaské žetony se právě draží 

Jeden by si možná myslel, že staré žetony z casina nemají příliš velkou hodnotu, právě probíhající aukce v Dallasu a místní Heritage Auction Galleries potvrdila, že je tomu naopak. Celkem 60 dražených historických žetonů je zajímavých tím, že jde o jedny z nejstarších ve městě hříchu. Kupříkladu kousek na obrázku se zřejmě prodá za cenu větší než 30 000 USD. V prodeji budou ale i levnější typy kolem 4 000 USD.

 

 

Vodka Absolut Brooklyn s designem od Spike Lee

Je to právě Spike Lee, kdo má na starost design láhve další Absolut Vodky a jmenovitě její nejnovější omezené edice s názvem „Absolut Brooklyn". Cena je cca 30 USD. Připomínáme pro zajímavost, že předchozí chutě a edice zahrnovaly Absolut Boston (černý čaj a bezový květ), Los Angeles (borůvky, akai, ...) a New Orleans (černý pepř a mango).

 

 

Stříbrný dolar prodán za rekordní cenu

Vzácný stříbrný dolar z roku 1794 byl právě prodán za 7,85 milionu USD v USA. Důvod, proč je tak drahý, je ten, že experti mají za to, že jde o vůbec nejzachovalejší stříbrný dolar z tohoto období + řada expertů tvrdí i to, že jde o vůbec první minci, které se kdy dotkla americká státní mincovna. Mince byla prodána předchozím majitelem Stevenem L. Contursim novému majiteli - neziskové kalifornské organizaci Cardinal Collection Educational Foundation.

 

 

Výrobci luxusních křesel se nedaří

Výrobci jedněch z nejfajnovějších křesel, schodišť a podobných elegantních domácích a firemních doplňků na světě, firmě Barcalounger, se příliš nedaří. Ba naopak, je na tom natolik špatně, že už musela zavřít továrnu v Martinsville. Podíly ve společnosti se toho času prodávají, komu jen to jde (přitom samotná Barcalounger před lety koupila několik firem). Inu, časy se mění a o nejvyšším businessu to platí dvojnásob...

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!