O slavných neslavně (Jude Law)

Jl
10.06.2010 18:40 | Pavel Lopušník Se slávou to má člověk těžké, buď si ji připustí moc k tělu, ale pak musí počítat s jistým osaměním, anebo si ji nepřipouští vůbec, ale pak si asi příliš nevychutná to, co ona možnost být slavný a úspěšný nabízí. Zkrátka jak se říká: „všechna sláva, polní tráva“. V následujícím seriálu vám představíme slavné osobnosti v neslavných momentkách, ve který se ocitl asi každý z nás. Tento díl věnujeme letošnímu 45 ročníku MFF Karlovy Vary. Osobností, kterou představíme ve všedních momentech, bude herec  Jude Law, jenž by měl v Karlových Varech převzít cenu prezidenta festivalu.  

V každém muži je kousek malého chlapce

Cucání palce si obvykle spojujeme s věkem blaženého dětství a to už ani nehovořím o tom, co by na tento zlozvyk řekl otec psychoanalýzy Sigmund Freud, který tomuto fenoménu věnoval nejednu teoretickou práci. V dospělosti můžeme cucání prstů chápat jako snahu zakrýt trému, nebo jak by řekl zkušený psychoanalytik, jako náhradu. Ale tohle spíš bude jeden z těch případů, kdy se v těle muže projeví duše malého chlapce.

  

Do nového dne s hrnkem silné kávy

Zná to vlastně každý, kdo se ráno probudí a namátkovou prohlídkou v zrcadle zjistí, že vypadá jako své ošklivé dvojče. Není pak nic lepšího než se nad svůj momentální vzhled povznést a dát si šálek dobrého životabudiče. Jude Law nám navíc ukazuje, že s úsměvem jde všechno o mnoho lépe.

  

A teď si vás vyblejsknu. Řekněte sýr

Herec má jen velmi málo příležitostí postavit se za optické zařízení a přitom nic nenahradí ten pocit, zmáčknout v pravé chvíli spoušť a uchovat tak na věčnost jeden okamžik. Usmějte se, protože za chvíli budete zvěčněni.

  

„Tak tohle všechno jsou moji fanoušci“

Říká možná Jude Law Norah Jonesové. Třeba je právě tato momentka přípravou na Karlovarský festival, kde o své fanoušky či fanynky rozhodně nebude mít nouzi.

 

 

Uvidíme se v Karlových Varech, jinak vás začaruju

Jakoby to vyjadřovalo tohle gesto. Law bezesporu patří k nové generaci divadelních a filmových herců, kteří si získávají zaslouženou pozornost spíše svým uměním, než skandály. Ať už ho obdivujete jako Dr. Watsona nebo jste měli možnost jej vidět v nejnovějším nastudování Hamleta, Jude Law si tento obdiv po právu zaslouží.

 

  Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!