Obludárium: K šerednému muži patří krásná žena

Kráska a zvíře
Oškliví muži mají krásné ženy. Ilustrační foto.
05.11.2010 14:57 | Ondřej Fér

Napadá vás při pohledu do zrcadla, že se na vás matka příroda vyřádila? Nepropadejte zoufalství. Je tu dost krásek se slabostí pro ne zcela vzhledné muže.

Římský císař Claudius (panoval v letech 41 až 54) měl do ideálu antické krásy velmi daleko. Nadměrně velká hlava sebou poškubávala na hubeném krku, kulhal, koktal a z koutku úst mu často vytékala slina. Mezi muže ho uvedli o půlnoci, aby veřejnosti nemuseli ukazovat ne zcela vyvedený výhonek panovnického rodu. Přesto nakonec usedl na trůn - a nevedl si na něm vůbec špatně. Na ženy ovšem neměl štěstí. Císařovna Messalina byla i ve zkaženém Římě považována za zpustlou. V soutěži s nejznámější římskou prostitutkou zvládla během jedné noci potěšit víc milenců než profesionálka - prý pětadvacet. Excesy pověstné krásky a nymfomanky skončily její popravou. Claudius se oženil znovu s ještě mladší Agrippinou, vyhlášenou kráskou. Ta ho nakonec zprovodila ze světa otrávenými houbami a těšila se ze svých milenců až do dne, kdy jí její roztomilý synek Nero nařídil spáchat sebevraždu.

Ostatně moc a peníze byly vždycky ukrutně sexy. Nacistický ministr propagandy Josef Goebbels byl malý a útlý, jednu nohu měl kratší, a přesto měl úspěch u hereckých hvězd té doby, mezi nimiž se rád pohyboval a okouzloval je šarmem, který mu nechyběl. Jednou z jeho milenek byla i česká hvězda Lída Baarová. Kulhavý mistr propagandy se kvůli ní téměř rozvedl s manželkou Magdou, s níž měl šest dětí. Zasahovat musel Hitler. Goebbels na konci války i s manželkou spáchal sebevraždu, když předtím otrávili všechny své děti. Baarová se nikdy nezbavila stigmatu té, která byla milenkou válečného zločince.

Herec Klaus Kinski nebo hudebník Rick Ocasek se narodili s tváří, kterou není dobré ukazovat před spaním dětem. Přesto postelí démonického Kinského prošly desítky krasavic, Ocasek se zase oženil s původem českou modelkou Paulinou Porizkovou. Marie Luisa Habsburská, vdova po Napoleonovi, se zamilovala do vojáka, kterému chybělo oko, ruka, noha a kus tváře a proti všem zvyklostem tehdejší doby se za něj provdala. Značné úspěchy u žen prý míval také někdejší medvědovitý sovětský potentát Leonid Brežněv, ačkoliv není jisté nakolik za jeho úspěšné milostné výboje mohla stranická disciplína.

Koneckonců není třeba ohlížet se jen do více či méně vzdálené historie. Kdysi premiér Jiří Paroubek může být jen těžko považován za pohledného muže - přesto vyměnil stárnoucí manželku Zuzanu za mladou překladatelku Petru. Politický bonviván Miroslav Macek, známý z případu vytunelování Knižního velkoobchodu a improvizované fackované s Davidem Rathem, zase nedávno uveřejnil své nahé fotografie s o čtyřicet let mladší milenkou. A pokud vám ani to není dost, připomeňme si osudovou přitažlivost, která k prezidentu Václavu Klausovi přitahuje mladé letušky.

Jestli vás tedy při pohledu do zrcadla napadá, že je čas na důkladnou plastiku, zapomeňte na ni. Nevzhlednost je vlastně docela sexy a plastická chirurgie se nemusí vždycky vyplatit. Vzpomeňme příkladu Michaela Jacksona.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!