Pár věcí, které byste měli vědět o seznamování na internetu

Publikováno: 13.01.2011 14:31 | Petr Hájek

Během desítek let existence internetu se mužům podařilo dát dohromady několik klíčových informací týkajících se seznamování na internetu. Všem takto hledajícím mužům proto doporučujeme naučit se zpaměti věci, na které zde narazí zdaleka nejčastěji.

 

2011-01-13-1

 

1. Množství je základ

I když se poměr během let možná trochu změnil, situace je stále značně v neprospěch mužů: zatímco ženám chodí řádově stovky až desítky odpovědí, vy jakožto průměrný muž budete obvykle rádi za jednotky. Totéž platí i pro odpovědi na inzeráty ženské - odpovědět na dva tři a snažit se být originální nemá smysl: jestliže chcete desítky odpovědí, musíte odpovědět na stovky inzerátů. Používejte rovněž jednu univerzální odpověď (při odpovědním poměru pár procent byste nedělali nic jiného, nežli psali).

2. Ženy si více vymýšlí

Jelikož není seznamování pomocí inzerátu kontaktní způsob, drtivá většina žen (a samozřejmě i mužů - vy to ale nedělejte) si zlepšuje některé detaily o své osobě. Z vyšší odborné školy se stane vysoká, prsa se zvětší, břicho zmenší, z 10 cigaret denně jsou 2, přidá se 5 cm k postavě nebo se uvádí záliby, kterým se dotyčná osoba věnovala někdy před 20 lety.

3. Pozor na ženské myšlení

Nepřipravený muž obvykle narazí již v úvodu na řadu podivností a specialitek točících se okolo seznamování. Namátkou, muži obvykle fungují v režimu „přišla mi od této osoby jedna zpráva, takže já jsem teď na řadě s odpovědí". Ženy tak typicky nicméně nefungují - někdy napíšete další zprávu (v nedokončené a právě se rozvíjející konverzaci), ale odpovědi se prostě nedočkáte, jindy jste zase vyzvání k tomu, odepsat v určitý čas a přesto se nic neděje, ve třetím případě čekáte na nějaké vyjádření ke konkrétnímu dotazu, které nepřijde a náladu vám jistě nezvedne ani to, když dotyčná prostě smaže vaši zprávu bez jediného slůvka atd. atd.

4. Krize třetího e-mailu

Je úplně jedno, jestli máte olympijskou medaili, jste profesor na Oxfordu a vyděláváte šestimístné částky, většina žen si po čase vzpomene, že se vlastně seznamovat ani nechtěla - tu se k ní vrátí předchozí známost, jindy zase hledá sama sebe, chce jít pracovat někam do ciziny, nevěří vztahům na dálku a podobné výmluvy. Vlastně to můžete považovat za štěstí, že vůbec odpověděla, protože se naprostá většina žen po pár e-mailech prostě beze slova odmlčí.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!