Pořadatel Muže roku si střihnul roli ve filmu

Publikováno: 12.10.2010 23:52 | Michal Novák

Již za dva týdny se objeví v kinech hodně diskutovaný film Bastardi. Jedná se o příběh z prostředí praktického školství bez povrchností, klišé a přetvářek. Film nahlíží do znepokojivého prostředí speciálních (dříve zvláštních) škol, na jehož pozadí se odehrává drama lidských tragédií.

Je smutným faktem, že ani prokázané násilné trestné činy mladistvých nekončí díky stávající legislativě potrestáním viníků a izolací těchto jedinců od společnosti a jejich resocializací. Ve filmu uvidíme tristní obraz současného stavu těchto škol a budeme sledovat příběh mladého učitele, jehož pohnutky učit na této škole nejsou tak čisté, jak se na první pohled zdálo. Mezi vynikajícími herci jako Jan Šťastný, Jan Přeučil, Saša Rašilov, Jaroslava Obermaierová či Jana Šulcová. Po boku zpěváka Rytmuse ze Slovenska si zahraje i pořadatel Muže roku David Novotný.

David Novotný ve filmu

Hraju tam právníka, sice to je malá role, ale Tomáš Magnusek mi dal nyní hlavní roli ve školním výletě, což jsem rád, protože je to pro mě velká zkušenost dodává David Novotný. Jan Přeučil hraje ve filmu učitele na natáčení rád vzpomíná, ale mám tam hrozně negativní roli, což u mě není zvykem postěžoval si Jan Přeučil. Jaroslava Obermaierová si zahraje uklízečku, s kolegyní Hanušovou tam hrajeme uklízečky a pořád někoho buzerujeme dodává Obermaierová, která už by uklízečku hrát nechtěla, stačí, že uklízím pořád doma. Ladislav Potměšil hraje ředitele školy, já jsem hrozně nerad chodil do školy dodává Potměšil. Co na film řeknou romové se zatím neví.

V kinech film poběží od 28.10.2010.

David Novotný ve filmuPřipojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!