Přeučil se Svěceným v tom umí chodit! Gala pro Gogola vyprodalo divadlo Ypsilon

Gala pro Gogola
Gala pro Gogola
07.10.2012 22:43 | Michaela Lejsková

 

Netradiční pojetí a netradiční souhra dvou umělců vedlo j jedinému výsledku: Premiéře představení Gala pro Gogola, která vyprodala divadlo Ypsilon. Umělci sklidili aplaus v stoje!

Gala pro Gogola

Zdroj: Gala pro Gogola

 

Naprosto vyprodaný sál se totiž stal svědkem mimořádného hereckého výkonu Jana Přeučila, umocněného houslovým doprovodem Jaroslava Svěceného. Diváci tak chvílemi propukali v hurónský smích, nebo jen ohromeni zírali, mnozí stěží zadržovali slzy dojetí. Hru s názvem "Gala pro Gogola", inspirovanou "Bláznovými zápisky", si příznivci Gogolovy tvorby v podání Jana Přeučila již vybavují. "Je to moje srdeční záležitost", přiznal po úspěšné premiéře Jan Přeučil a zároveň vyjádřil potěšení nad diváckým ohlasem. "Samozřejmě, že jsem měl obrovskou trému, ale mám na její zvládnutí vlastní herecké techniky, takže divák naštěstí nic nepozná." Režie unikátního projektu se ujala hercova manželka Eva Hrušková, čímž potvrdila, že jsou sehraní nejen v soukromém životě.

Gala pro Gogola

Zdroj: Gala pro Gogola

Premiéry se účastnila řada kolegů obou umělců, přičemž nikdo z nich nešetřil chválou. "Je to povýšené nad obyčejnou divadelní produkci," nechala se slyšet herečka Gabriela Vránová, "Jan je prostě pan herec, navíc symbióza těch dvou je dokonalá." "Gala pro Gogola" nebude jen pražskou záležitostí; již brzy se na představení plné emocí mohou těšit příznivci opravdového umění v Českém Krumlově, poté v Luhačovicích, Letovicích nebo Kutné Hoře. A vůbec nemusí řešit skutečnost, že jde o klasiku, jak říká Jaroslav Svěcený: "Gogolův text je podle mého názoru naprosto současný, až nadčasový a my jsme se snažili jak o scénické, tak i hudební propojení, jak nejlépe jsme mohli." Že se tohle propojení skutečně povedlo, dokázaly bouřlivé ovace publika na premiéře. Těm, kteří v sále neseděli, přinášíme přesvědčivé fotografie z představení.

Gala pro Gogola

Zdroj: Gala pro Gogola

 

Gala pro Gogola

Zdroj: Gala pro Gogola

 

 

Zdroj: kloboukfilm.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!