Přihlaste svou nej sestřičku!

Nej sestřička
06.03.2011 00:38 | David Novotný

Jedná se o třetí ročník vyhlášení ankety o Batist Nej sestřičku, přihlásit zdravotní sestru může kdokoliv, lékař, ona sama, pacient či její blízká osoba. Ze všech přihlášených sester se vybere dvanáct zdravotních sestřiček, které se utkají ve finále a to 22.října 2011 v Náchodě v Městském divadle Dr. J. Čížka. Celou akci pořádá výrobce zdravotních a hygienických pomůcek Batist Medical a.s. Červený Kostelec a David Novotný.

Je to spíše společenská akce, kde chci ukázat lidem, že i zdravotní sestřičky se dovedou odvázat, jsou společenské a kulturní, i když mají velmi náročnou a obětavou práci, letos poprvé budousoutěžit i sestřičky ze Slovenska, což je novinka dodává spolupořadatel projektu David Novotný, který projekt vymyslel.

V Poslanecké sněmovně v Praze se uskutečnila tisková konference k zahájení celého projektu, kterou uvedla místopředsedkyně zdravotního výboru Soňa Marková. Může se přihlásit zdravotní sestřička jakéhokoliv věku či zdravotního zařízení. Nezáleží na tom zda je hubená či malá. Jde o to poukázat, že práce zdravotních sestřiček je velmi náročná, a zvolit prostě tu svou nej sestřičku.

Tiskové konference se zúčastnila řada osobností. Moderátor Zdeněk Podhůrský bude slavnostní večer moderovat, který přišel později, natáčel jsem pořad pro televizi dodává Podhůrský a díky němu začala tiskovka později. Michaela Dolinová byla v dobré náladě, mám nyní premiéru v divadle, tak nestíhám svěřila se Míše Noskové. Míša Nosková chválila sestřičku ve Vrchlabí při porodu mi četla pohádku, abych se uklidnila svěřila se Nosková. Ani nevím, jaká to byla pohádka, ale vím, že princ si vzal princeznu smála se Nosková.

Magda Malá se přiznala, že drží krabičkovou dietu, abych zhubla musím jít pět malých porcí a dvě kila mám dole, možná už letos se budu vdávat za přítele Vladimíra dodala Magda Malá. Zdeněk Podhůrský byl zaskočen, že u vchodu musel sundat pásek, odevzdat mobil, to víte, tady jsou bezpečnostní opatření dodala ochranka Poslanecké sněmovny. Nebojte, já bombu nemám, snad mi nespadnou kalhoty, když nemám pásek laškoval Podhůrský s milou ochrankou.

Jako další byl Tomáš Ringel z Talentmánie, ten zazpíval při tiskovce a musel mu pomoci Bořek Slezáček. Tomáš Ringel se usmál a říká, já sestřičku, ale nemám žádnou smál se devítiletý chlapec, který zabodoval v Talentmánii. Bořek Slezáček mu hned šel na ruku a prozradil, že měl příjemnou a hezkou sestřičku při operaci nosu, když jsem se probudil a smála se na mě, byl jsem skoro uzdraven dodává moderátor a zpěvák zMuzikálu Děti ráje Bořek Slezáček. Uršula Kluková přišla po tiskovce, jej, to už je konec, já kupovala bombu na plyn a nestíhala jsem rozpovídala se Uršula Kluková. Muž roku Jan Hájek byl v dobré náladě a laškola s Lucií Váchovou, já jsem si jen odskočila, pracuji tady dodává Lucie Váchová, který podotkla, že sestřičky minulý rok ji pobavily. Jsem nyní zase sama, přítel je na závodech, tak dělám práci do školy a přítel mě pořád hlídá smála se Lucie.

 

Záštitu letos nad akcí přijali

Generální ředitel Batist Medical a.s. Červený Kostelec Tomáš Mertlík dodává: jsme rádi, že můžeme být u projektu, který poukáže na zdravotní sestřičky a byli jsme překvapeni v loňském roce velkým zájmem sestřiček.

Z České asociace sester Bc. Anna Skalická je ráda, že taková akce se koná, má velký význam pro sestřičky, je to opravdu příjemná akce a také se medializuje přínos zdravotních sester, což je velmi dobře dodala Skalická.

Dvanáct vybraných sestřiček se utká v disciplínách jako je představení, otázka od poroty, úkol ze zdravovědy či přehlídka zdravotních oděvů. Na vítězku čeká řada cen jako je zájezd či různé poukazy.

Záštitu přijali nad akcí: Česká asociace sester, ministr zdravotnictví MUDr. Leoš Heger, starosta Náchoda Jan Birke, hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc, poslankyně PS zdravotního výboru místopředsedkyně Soňa Marková, senátor Petr Pakosta.

Loňská vítězka Tereza Pavlásková z Prahy je nyní v pátém měsíci těhotentství.

Hodnocení článku:Komentáře

Aktualizováno: Tašky a kabelky od Josefa Klíra Aktualizováno: Tašky a kabelky od Josefa Klíra Shodou okolností jsou to zrovna dva roky, co jsem pro Menstyle napsal článek o pánských taškách. Snažil jsem se tehdy postihnout skutečnost,... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!