Profesní setkání a křest magazínu Best of 8.3. 2012

Jan Přeučil a Michaela Lejsková, foto: Jaroslav Tatek
Jan Přeučil a Michaela Lejsková, foto: Jaroslav Tatek
13.03.2012 23:36 | Michaela Lejsková

Dne 8. 3. 2012 od 18:00 se v prostorách restaurace Zlatý Had v Praze na Malé Straně konalo „Profesní setkání a křest magazínu Best of“. Jednalo se nejen o neformální společenské setkání lidí vynikajících v nejrůznějších profesích, ale zároveň tento slavnostní večer představoval poděkování všem, kdo se na tvorbě magazínu podílejí. Akce se konala za účasti přibližně 140 hostů.

Profesní setkání a křest magazínu Best of 8.3.2012

 

Michaela Lejsková, zakladatelka a jednatelka profesního magazínu Best of, u příležitosti jeho křtu uvedla: „Když jsem v roce 2010 magazín zakládala, rozhodla jsem se, že jej budu křtít až v době, kdy se budu mít za čím ohlédnout. Tím něčím byla svobodná myšlenka poukázat na to, jak zajímavé profese si lze zvolit a kdo jsou lidé, kteří v těchto nejrozmanitějších profesích pracují, výtečně je ovládají a mají k danému tématu co říci. Právě a jedině oni nás příběhem, zkušenostmi a srozumitelným formulováním mohou vtáhnout do děje, nabídnout nám jakousi ochutnávku a zasvětit nás do tajů jejich profesního světa.“

 

Společenský večer zahájili a příchod hostům jazzovými skladbami zpříjemnili zpěvačka Betty Lee a hudebník Michael Krásný.

Betty Lee

 

Krátce před sedmou hodinou zazněla ze strun houslisty Michaela Hejče část symfonické básně Vltava z cyklu Má vlast skladatele Bedřicha Smetany.

Michael Hejč

 

Večerem provázeli fantastičtí moderátoři, profesionálové a lidé se srdcem na správném místě, Eva Hrušková a Jan Přeučil, kteří hned po přivítání hostů představili partnery slavnostního večera.

Jan Přeučil a Eva Hrušková

 

Hlavní partneři: Manner – specialista na oplatky, čokoládu a perníčky z Rakouska. Pánská značková móda BANDI VAMOS. Společnost AVON Cosmetics. Svatební salon Magique Moment.

Partneři: Květinářství Carmen Flora, restaurace Zlatý Had a společnost Vino e Cuore

Mediální partneři: časopis GLANC, internetový navigátor firem Top Tep, magazín pro stylové muže Menstyle a magazín pro lepší život TopLife.

Magazín Best of v tento slavnostní večer podpořil nadační fond Dobrý Anděl, který pomáhá pravidelnými měsíčními finančními příspěvky rodinám s dětmi, kde otec, matka nebo některé z dětí trpí rakovinou, důsledkem čehož se rodina dostala do finanční nouze.

partneři

 

Zakladatelka a jednatelka profesního magazínu Best of Michaela Lejsková byla přivítána na pódiu, pozdravila hosty, krátce promluvila o vizi magazínu a poté představila a přivítala jeho kmotry:

Profesní setkání a křest magazínu Best of 8.3.2012

 

„Kmotři, kteří přijali mé pozvání a budou křtít symbolické logo internetového magazínu Best of, jsou úspěšní lidé z různých profesí. Pozvala jsem zpěvačku, fotografa, podnikatele a děkana fakulty, lékaře. To, co je spojuje, je profesionalita, která se promítá ve výsledcích jejich práce. Fantastické pracovní nasazení, životní nadhled, velmi dobré srdce a neobyčejně lidský přístup. Jsou to lidé, kteří více dělají, než mluví a jsou důkazem toho, že tvrdá a usilovná práce se vždy projeví pozitivně. Velmi si vážím, že právě oni jsou kmotry profesního magazínu Best of!“

Profesní setkání a křest magazínu Best of 8.3.2012
Profesní setkání a křest magazínu Best of 8.3.2012

 

Helena Vondráčková, zpěvačka „Dáma, která mi odjakživa vlévala svým zpěvem optimizmus do žil. Vážím si jí pro její profesionální i osobní přístup. Fantasticky proměnila svoji životní příležitost a nepřestala na sobě tvrdě pracovat, čímž mě nesmírně inspiruje. Ať už jí život přinesl jakékoliv těžkosti, vždy si uchovala víru v dobro v lidech a neobyčejný elán, pozitivní energii, kterou transformuje do svých písní!

Michaela Lejsková a Helena Vondráčková

 

Prof. MUDr. Jan Starý, DrSc., přednosta Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol. „Lékař a vědec, který svým úsilím dává naději na život nejen dětem, které onemocněly leukémií v České republice, ale i dalším milionům dětí po celém světě díky svému významnému podílu na celosvětovém výzkumu. Velmi skromný, vstřícný a laskavý člověk! Jeden z prvních vědců, se kterými jsem vedla rozhovor, jenž naše čtenáře mimořádně zasáhl. Nejen obsahem, ale i zpracováním. Při své náročné práci si udržuje báječný optimizmus, udělal si čas a věnoval pozornost mému projektu – děkuji!“ 

Prof. MUDr. Jan Starý, DrSc. a Michaela Lejsková

 

Ing. Karel Havlíček, Ph.D. MBA, děkan fakulty VŠFS, předseda AMSP, podnikatel, majitel firmy SINDAT spol. s r. o. „Tohoto muže jsem zcela náhodně poznala v počátcích budování magazínu. Po třech měsících svolil, že poprvé za deset let poskytne rozhovor do neekonomicky zaměřeného média. Dnes je rozhovor s ním na stránkách magazínu Best of bezkonkurenčně nejčtenější, což jej při jeho skromnosti překvapilo. Karel vždy věřil a fandil mé práci, podporoval moje úsilí. Současně je člověkem, který je cílevědomý a otevřený, má neobyčejnou pracovní disciplínu a nadhled, a tak bylo každé jeho povzbuzující slovo pro moji práci neobyčejně posilující.“

Ing. Karel Havlíček a Michaela Lejsková

 

Robert Vano, fotograf. „Bezpochyby životní zkušenosti dávají Robertovi takový nadhled a zdravý úsudek, které ústí v umění vyřešit jakoukoliv situaci. Učím se od něj mimo jiné dívat se na svět z lepšího úhlu pohledu. Tento báječný člověk se projevil jako opravdový přítel v mých nejslabších chvilkách a byl to právě on, kdo mi zcela spontánně podal pomyslnou pomocnou ruku a pomohl mi zase vstát. Díky němu jsem pochopila, že život mě může ohýbat, ale nikoliv zlomit. Poznala jsem, že takové chování je mu vlastní a to zřejmě proto, že umí mít opravdově rád. Vím, že Robert má v sobě něco zvláštního, neobyčejného, pro co se mi jen těžko hledají slova“ 

Michaela Lejsková a Robert Vano

 

Poté Helena Vondráčková zazpívala dvě písně ze svého bohatého repertoáru, který čítá na dva tisíce písní v osmi jazycích. Pro tento večer zvolila píseň Vím málo a Já půjdu dál.

Helena Vondráčková

 

Následně Michaela Lejsková představila svého čestného hosta Mgr. Michala Horáčka, Ph.D. „Pan Michal Horáček je mou inspirací v tvůrčím psaní, v tom, že dělá jen to, čemu věří a o čem je přesvědčený. A pak jde, a vše dotáhne do zdárného konce. Za to si ho velmi vážím! Těší mě, že přijal mé pozvání!“

Michaela Lejsková a Michal Horáček

 

Tvorbu pana Horáčka přiblížili hudebním vystoupením František Segrádo za klavírního doprovodu Hany Robinson. Zazněly písně Strážce plamene a Praha.

František Segrádo

 

Fantastická skladatelka, pianistka a zpěvačka Hana Robinson zahrála na piano jednu ze svých vlastních skladeb Muž, který hodně pil a uzavřela tak první část večera.

Hana Robinson, Michaela Lejsková

 

Pianista Václav Tobrman dělal hudební společnost v druhé části večera krásnými skladbami.

Václav Tobrman

 

Všichni účinkující, kmotři a moderátoři večera obdrželi z rukou pořadatelky krásné dárky. Víno ze společnosti Vino e Cuore, zarámovanou originální fotografii od Roberta Vana, knihu básní J. H. Krchovského ilustrovanou malířem Michalem Singerem a dámy samozřejmě krásné květiny z květinářství Carmen Flora.

Michaele Lejsková a Jan Přeučil
Michaela Lejsková a Eva Hrušková

 

Moderátoři poděkovali všem hostům za jejich pozornost a zahájili druhou část večera, ve které byl otevřen raut a současně byly představeny jednotlivé profese formou prezentačních koutků. 

 

-          Obor kriminalistika byl představen pod vedením soudního znalce Prof. PhDr. Jiřího Strause, DrSc. a jeho kolegy Mgr. Zdeňka Marka.

kriminalistika

Pánové předvedli několik vyšetřovacích metod, které si mohli hosté sami vyzkoušet.

Vlastimil Harapes a Daniel Vaněk

 

-          Zájemce o genetiku a analýzu DNA seznámil s tímto oborem RNDr. Daniel Vaněk, který v rámci večera také věnoval dárek majiteli restaurace Zlatý had, Vlastimilu Svatému, k jeho narozeninám.

Daniel Vaněk a Michaela Lejsková

 

-          Do astrologie a zhotovení astrologického výpočtu zasvětil hosty večera Ing. Richard Stříbrný, předseda Sekce profesionálních astrologů a člen Astrologické společnosti České republiky.

Richard Stříbný

 

-          Další profesní ukázkou byla floristika ve spojení se svatební tematikou. Zdobení svatebních šatů živými květinami předvedly dámy z květinářství Carmen Flora a ze svatebního salonu Magique Moment.

Magoque Moment

 

Magoque Moment

 

-         Představil se také obor cukrovinkářský! Ochutnávka produktů rakouské cukrovinkářské dynastie Manner, založené v roce 1890.

Manner tým

 

-          Do tajů kosmetické a vizážistické profese hosty uvedly profesionálky zastupující značku AVON Cosmetics. Vizážistka předvedla na modelkách ukázky rozličných stylů líčení.

Profesní setkání a křest magazínu Best of 8.3.2012

 

-          Pánská oděvní značka BANDI VAMOS představila kolekci tří obleků, které byly včetně doplňků vystaveny v prostorách restaurace. Jednalo se o variaci business, svatebního a večerního, společenského obleku.

Bandi Vamos
vino e cuore

-           Sommelieři ze společnosti Vino e Cuore připravili pestrou ochutnávku italských vín s odborným výkladem.

Helena Vondráčková a Vlastimil Harapes

 

Celý slavnostní večer, první společenská událost uspořádaná magazínem Best of, se nesl v přátelském duchu, v milé a nerušené atmosféře restaurace Zlatý Had, zařízené v prvorepublikovém stylu. Mnozí lidé nejrůznějších profesí se toho večera setkali osobně poprvé a tento slavnostní večer byl pro ně zajímavou inspirací. Zájem o nahlédnutí do profesních zákoutí byl nemalý, a tak se mnozí hosté u dobrého vína a milé konverzace zdrželi i do pozdních hodin.

Profesní setkání a křest magazínu Best of 8.3.2012

 

O koordinaci a zdárný průběh akce se postaral Ivan Šablatúra.

Ivan Šablatúra

 

Profesionální fotografie zajistili fotografové Jaroslav Tatek a Tomáš Barčík.

 

„Obrovský aplaus poté, co mě moderátor večera Jan Přeučil pozval na pódium, rozhodně nebyl určen pouze mně, ale všem vynikajícím lidem reprezentujícím své profese a týmu mých spolupracovníků podílejících se na vzniku projektu profesního magazínu Best of. Když jsem přišla na pódium a měla promluvit do mikrofonu, byla jsem velice nervózní. Nervozita byla pochopitelná, ale obavy zbytečné. (úsměv) Pan astrolog Richard Stříbrný vyčetl z hvězd, že pro dnešní společenské setkání je ideální konstelace a od pana faráře Zdeňka Wasserbauera jsem dostala požehnání, takže to ani nemohlo dopadnout jinak než dobře. Hosté se skvěle bavili a usmívali se na sebe, a proto doufám, že se všichni zase rádi znovu sejdeme při obdobně slavnostní příležitosti, při dalším profesním setkání,“ uzavírá Michaela Lejsková

Michaela Lejková, foto: Tomáš Barčík
 
 
Připojte se k našim fanouškovským stránkám na Facebooku, kde si můžete prohlédnout celou fotogalerii z konané akce:

http://www.facebook.com/pages/Magaz%C3%ADn-Best-of/176707782366531

 

Více také na oficiálních stránkách profesního magazínu Best of

www.ibestof.cz

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!