Recenze knihy Nadi Horákové: Falešná kočička

Publikováno: 19.04.2012 22:40 | Petr Radlický

Je libo domácího mazlíčka? Může být velmi nebezpečný, zvláště když vaše manželka o něm neví.

V brněnském nakladatelství Moba právě vyšel nový detektivní román známé autorky Nadi Horákové Falešná kočička.

Falešná kočička

Hlavním hrdinou je nadporučík Adam Vonka z brněnské mordparty, spolu se svými kolegy vyšetřuje tři zločiny a rád se nechává lapit do sítí krásných dívek. Tématem všech tří příběhů jsou vztahy mezi bohatými muži a mladými dívkami.

V prvním příběhu Mrazivý dech Johany se Adam pohybuje v atraktivním prostředí modelingu a firmy na výrobu luxusního prádla pro vyvinuté české ženy. Druhý příběh Falešná kočička rozhádá i samotné policisty a třetí příběh Zlaté mámení řeší případ vraždy majitele realitní kanceláře vpředvečer vlastní svatby.

Příběhy jsou svižně napsané a nepostrádají jemný ironický nadhled a určitou míru absurdity. Autorka elegantně kombinuje prvky červené knihovny a černého a místy až morbidního humoru každodenními problémy. Hlavní linkou není popis vyšetřování zločinu, ale dle vzoru klasických detektivek rozkrývání vztahových propletenců mezi oběťmi a jejich okolím. Mezi tím vším se plácá Adam Vonka se svými krátkodobými vztahy a čeká na osudovou lásku. Bohužel ji ale najde tam, kde by to nejméně čekal – mezi podezřelými z vraždy.

V prvním plánu této příjemné oddechovky je pobavení čtenáře. Ten však, aniž by si to uvědomil, je brzy vtažen podmanivým vypravěčským stylem do příběhu, jako by i on byl přímo jeho součástí.

Falešná kočičkaPřipojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!