Remy Martin představuje koňak „Diamant"

Publikováno: 27.09.2010 15:04 | Petr Hájek

Společnost Remy Martin právě oznámila, že v říjnu začne s prodejem nového super-premium koňaku, který dostal název dle svého nezaměnitelného tvaru láhve opravdu připomínajícího diamant.

 

 

Jak se dá od podobné VIP lihoviny očekávat, "Diamant" Fine Champagne Cognac je vyroben z jedněch z nejvyhledávanějších a nejcennějších hroznů z francouzské oblasti Champagne (Grande Champagne a Petite Champagne). Tyto pečlivě opatrované hrozny posléze přirozeně daly vzniknout skutečně dokonalé lihovině.

Dle sklepmistra Pierra Tricheta koňak Diamant obsahuje velmi vzácnou odrůdu hroznů, která byla navíc probrána, takže ve finále pouze 10 % těch nejlepších dostalo šanci. Koňak prošel při svém zrodu tradičními destilačními metodami a jeho dlouhodobé zrání bylo svěřeno sudům z limousinského dubu.

Jedna láhev obsahuje celkem mezi 300 a 400 výše řečených vinných bobulí. Dle tvůrce má koňak Diamant buket trochu po zimolezu obecném a kosatci. Poté následuje aromatická kaskáda tvořená jakoby všelijakým letním ovocem (švestka, fíky, ...). Finále pak pro změnu patří lískovým ořechům, sušeným pomerančům a špetce šafránu a jasmíny.

Tvar láhve je poplatný svému jménu a svými broušenými ploškami opravdu připomíná diamant. Produkt bude k dostání od letošního října za cenu rovných 1 000 USD. Na průměrný dárek je Diamant kapku drahý, nicméně pro sběratele nápojových kuriozit jistě zajímavý a unikátní přírůstek do sbírky...

Hodnocení článku:Komentáře

Labužníci tabákových listů  (elegantní doplňky pro kuřáky) Labužníci tabákových listů (elegantní doplňky pro kuřáky) "Na počátku byl tabákový list a ten list byl zpracován tak, aby povznesl všechny lidské smysly. K tomu listu se pak přivinula... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!