Rozhovor s Davidem Novotným - organizátorem Muže roku a desetiletí

David Novotný
David Novotný při vyhlašování Muže desetiletí.
29.10.2009 20:51 | David Novotný, Pavel Lopušník

Byl chladný den, jakých bylo koncem letošního října mnoho. Praha plná zmateně pobíhajících lidí, kteří spěchali odnikud nikam, ale vždycky rozhodně někam, aby tam byli včas. Schouleni do svých kabátů, jakoby čekali, že se příroda ustrne a oni si ještě naposledy užijí nějakého sluníčka. Marně, příroda byla neústupná, možná i svým způsobem spravedlivá. Uprostřed toho zmatku a proměnlivého počasí, by se člověk rád vrátil v čase, třeba jen na malou chvíli, ale není mu dáno. Když jsem se tak pozorně díval do těch zoufalých očí kolemjdoucích, uvědomil jsem si, že tuhle možnost vlastně dneska budu mít. Ne rozhodně nejsem jako pan H. G Wells, pro něhož se tahle svůdná představa stala posedlostí, a roku 1895 napsal na toto téma román. Mým pomyslným strojem času byly jen vzpomínky, částečně sdílené s Davidem Novotným, pořadatelem soutěže Muž roku a Muž desetiletí.

Vydejte se proto spolu s námi o několik dnů a vlastně i měsíců nazpět v čase. Jak už jste patrně na našem ezinu zaregistrovali, konala se dne 25.10 2009 soutěž Muž desetiletí, které o několik měsíců dříve předcházel Muž roku. Ceny jsou už rozdány a vítěze známe také, proto naše společná „cesta v čase“ bude přeci jen poněkud odlišná.

Hned první otázka byla trochu „asociačního“ charakteru.

Představte si, že jsem mladý muž ve věku 22 – 35 let (Věkové rozmezí pro účast v soutěži, pozn. redakce), který by se chtěl do Vaší soutěže přihlásit, ale nemá o ní doposud žádnou představu.

Především je to zábavná show, která otevírá dveře do světa modelingu. Mladí muži tohoto věku se zde naučí komunikovat, seznámí se se slavnými lidmi a v neposlední řadě se naučí ovládat svou trému, při veřejném vystoupení.

Jaké podmínky bych měl, jako budoucí uchazeč takovéhoto typu soutěže, splňovat?

Účastníkem takovéto soutěže je muž, ve věkovém rozmezí 20-35 let, českého případně slovenského občanství. Castingy pořádáme v Bratislavě a Praze. Na příští ročník se casting v Praze koná v květnu a v červnu následuje představení finalistů. Z té slovenské části naší soutěže bych zmínil jejího vítěze Martina Šmahela, který se později stal úspěšným ve slovenské verzi soutěže Let´s Dance.

Letošní ročník obou soutěží, jak Muž roku, tak Muž desetiletí, byl v jednom ohledu výjimečný. Narážím teď na situaci kolem vítěze soutěže Muž roku, Martina Zacha.

Na Muži desetiletí se vybralo 92 000 korun ( Za dobu pořádání těchto akcí se vybralo úctyhodných 5 000 000 korun, které už pomohly mnohým institucím, zaměřující se na pomoc druhým.), které budou věnovány Speciálnímu pedagogickému centru, Dětskému centru v Pardubicích a část, vybraných finančních bude určena na rehabilitaci Martina Zacha. Martinův stav se v momentální době stále zlepšuje, což je velmi povzbuzující zpráva.

Kdybyste nám laikům, mohl přiblížit organizace takovýchto akcí.

Tyto akce se plánují už rok dopředu. Přípravy začínají vlastně už v lednu, kdy se domlouvají kontakty s osobnostmi českého showbyznysu. Příští ročník Muže roku začíná 27. srpna 2010, průvodcem slavnostního večera tentokrát nebude Lucie Koňaříková-Salamé, která se stane členkou poroty, ale moderátoři Jiří Chum a Terezie Kašparovská.

Vaše akce by se patrně neobešla bez řádné sponzorské pomoci. Mohl byste uvést některé z generálních sponzorů Muže desetiletí?

Ke generálním partnerům akce Muž desetiletí patří www.xxl-europe.cz, Star Invest s.r.o. realitní a kapitálové poradenství, hodinky Axcent of Scandinavia, ederal Cars Peugot Praha, kosmetika Bioderma, Proma Reha Česká Skalice – výrobce zdravotních lůžek, www.tcm-point.cz tradiční čínská medicína, Raif money group. Všem těmto generálním partnerům za jejich podporu děkujeme.

Vím, že člověk vlastně nikdy není zcela spokojen. Chystáte do budoucna nějaké novinky?

Kromě právě skončených akcí připravujeme v nejbližší době ještě zábavnou soutěž Nej sestřička, pro zdravotní sestřičky všech věkových kategorií z celé české republiky. Jde opět o zábavnou show za účasti některých slavných osobností, jmenovitě třeba Evy Pilarové.

Pokud se týká soutěže Muž roku, chtěl bych se pokusit o přímý přenos této akce na některé z našich nejsledovanějších televizí. Pokud se týká osobností showbyznysu, které bych rád pro tuto akci získal, pak by to mohla být např. Lucie Bílá, ale to vše je prozatím ještě vzdálené.

Jistě hovořím i za naše čtenáře, když Vám popřeji, aby se tyhle Vaše plány splnily co nejrychleji, a děkuji za rozhovor.

Když jsem po velmi příjemném rozhovoru s Davidem Novotným procházel Prahou, mé myšlenky se pohybovaly v čase. Dílem jsem byl duchem v minulosti u přecházejících akcí, o nichž byla v tomto rozhovoru řeč a dílem v budoucnosti, u nového ročníku Muže roku. Už teď vím, že se bude příští léto nač těšit a ty chladné podzimní dny se, alespoň pro mne, staly snesitelnějšími.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!