Svatba Josefa Klíra a Hilton Prague Old Town

a
10.05.2011 21:19 | Michal Vošahlík

Autorskou přehlídku svatebních šatů, jež proběhla 3. května, pojal Josef Klír jako svatební obřad, který působil tak skutečně, až byl uvěřitelný, a zároveň tak neuvěřitelně, až byl neskutečný. Svatebním obřadem tak bylo nadsazeně stvrzeno partnerství mezi návrhářem Josefem Klírem a hotelem Hilton Prague Old Town. Přestože nikdo nebyl ve skutečnosti sezdán s nikým, dojem ze svatební události byl dotažený do natolik přesvědčivých detailů, až jsem se zpočátku cítil trochu nepatřičně, když jsem na oslavu dospěl bez svatebního daru. Svazek sice nelze považovat za úplně legitimní, jestliže uvážíme, že jeden z partnerů byl osobou právnickou, ale povaha svazku vychází z naprosto vážné spolupráce Klíra a Hiltonu při organizování svateb na klíč.

Obřad se uskutečnil v nablýskaných prostorách sálu Dvořák Ballroom hotelu Hilton Prague Old Town. Dvěma stům svatebčanů, kteří poctivě na svých šatech nesli připnuté svatební stužky, bylo servírováno tříchodové svatební menu, jež sestavil šéfkuchař hotelu Hilton Prague Old Town Ari Munandar. A konečně ve svatební den bylo foyer společenského sálu vyzdobeno doplňky z Josefovy tvorby včetně jeho typického atypického porcelánu z edice Home Design. Protože jsem s to dát dva antonymní přívlastky za sebe, asi je zjevné, jak mnou dojmy z výzdoby hnuly.

Stejně jako na minulé Josefově přehlídce i tentokrát jsem si prošel barevnou cestu po drincích v cocktail baru společnosti Karloff, začal jsem u zeleného třiceti dvouprocentního destilátu a postupoval jsem dál po desítkách procent až k sivě šedému sedmdesáti dvouprocentnímu. Barman, který míchal z destilátů long drinky, se přitom na mne potutelně usmíval. Až Karloff mne přesvědčil, že tatranský čaj se i přes svůj lidový název může proměnit v módní symbol, když se zabalí do blýskavých pokovených lahví a když se podává s dalšími esencemi jako míchaný drink.

Jakkoli důkladně byla módní přehlídka svatebních šatů zabalená do všeho pozlátka vůkol, přesto dojmy z ní výrazně převýšily zbytek večera. Namísto na molu proběhla přehlídka přímo mezi hosty u svatebních stolů. Abych se neopakoval, neměl bych znovu psát o svých ztrátách dechu a sražení do kolen, takže své prožitky přiblížím asi tak, že v některých chvílích Josefovy přehlídky mne brněly ruce vzrušením. Byla to hodně velká podívaná i pro chlapa. Každé svatební šaty byly na jiný způsob, čemuž odpovídaly i jejich názvy jako Punková gejša, Svatební manažerka, Dáma z kolonády nebo Nevěsta na útěku. Josef znovu zvolil zvláštní typy modelek, které já shledávám za jedny z nejpřitažlivějších, co jsem dosud viděl, a na jejich svatebních róbách použil macaté nabírání, řasení, pera do vlasů i hluboké výstřihy. V Josefově ateliéru na Vinohradské ulici 53 v Praze budou uvedené modely nejen ke koupi, ale i k zapůjčení.

Aby hosté poznali ucelenost svateb na klíč, které vzešly ze ztvrzeného partnerství, proběhla po přehlídce i prohlídka svatebního apartmánu Penthouse suite, který pro ten večer vyšperkoval Josef Klír svými doplňky. A ani náhodou to nebyla formální prohlídka s průvodcem, naopak hosté si kdykoli v průběhu večera mohli projít celý dvoupatrový pokoj, vyzkoušeli si postele i křesla a zvláště někteří nejmenovaní z nich se vyblbli i v koupelně. Společnost Hilton Worldwide provozuje v Praze dva luxusní hotely, Hilton Prague na břehu řeky Vltavy a Hilton Prague Old Town poblíž Náměstí republiky. Hilton Prague Old Town, ve kterém svatební obřad proběhl, nabízí vedle vyhlášené restaurace a bar&lounge Zinc i velmi prostorné konferenční místnosti. Zato Hilton Prague, který podle počtu pokojů platí za největší moderní hotel v republice, nabízí tři restaurace a dva bary včetně střešního Cloud 9 sky bar&lounge, kde jsem zažil nejednu přepychovou noc se svými přáteli.

Abych dodržel svou zvrhlou tradici, tak před svým odchodem jsem si dal ještě jeden welcome drink, a následně jsem odešel dojatý dojmy spolu s úžasnými slečnami dál do pražské noci.


Josef Klír definitely in!
Vinohradská 53
120 00 Praha 2
Telefon: 00420 731 373 373
e-mail: info@josefklirshop.cz
Web: www.josefklirshop.cz


www.hiltonpragueoldtown.cz

www.hiltonglobalmediacenter.com

www.hilton.com

www.facebook.com/hilton

www.hiltonworldwide.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!