Tajné znamení, že vás chce

Publikováno: 19.09.2011 14:06 | Petr Hájek

Určitě budete souhlasit, že nechcete chodit na rande s ženou, která má hlas hlubší než je určitá úroveň, pod kterou ji již nebudete vnímat žensky. A jak to souvisí s nadpisem? 

2011-09-19-1

 

Angličtí vědci právě zjistili, že ženy různě mění výšku hlasu u různých mužů. Výzkum se týkal skupinky žen, která zanechávaly své zprávy ve hlasových schránkách mužům při seznamování. Vyplynulo z toho, že ženy zvyšovaly výšku hlasu u těch mužů, kteří jim připadali atraktivní a to zhruba o jeden tón výše, nežli při rozhovoru s neatraktivním mužem.

Vědci věc doplnili následujícím poznatkem: „Vyšší hlas odpovídá vysoké úrovni hormonu estrogenu, což je univerzální přírodní symbol reproduktivního zdraví a plodnosti, což z ní dělá ženu, která je pro muže více žádoucí. A to zase naopak je i důvod, proč může měnit (velmi pravděpodobně zcela podvědomě a někde na pudově-animální úrovni svého já) tón hlasu."

Zkuste se tedy při příštím rande nebo někde na večírku zaposlouchat do hlasu druhé strany - zdá se vám, že když mluví s vámi, pak je její hlas vyšší? Pak má pravděpodobně zájem (i když o tom třeba ještě chvíli neví). Jestliže nemáte hudební sluch, i přesto se prý není čeho bát: změna je to údajně taková, že ji slyší naprosto jakýkoliv muž...

Nabízí se na závěr otázka, jak z podobné metody spolehlivě vyřadit případy, které žádný takový zájem neznačí a mohou vás oklamat - namátkou hlučná prostředí a potřeba zesilovat hlas kvůli prostému předání informace, vyšší hlas z důvodu pokročilého večera a vypitého alkoholu nebo třeba kvůli chvilkové imitaci hlasu někoho jiného („šéfová mi tuhle v práci řekla...").
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!