Tipy na zimní party (úvod)

Publikováno: 21.12.2010 12:06 | Petr Hájek

Konec letošního roku znamená v našich končinách minimálně jednu oslavu - Silvestra a jelikož jde často o opravdu gigantickou akci, na kterou se leckdo těší celý rok, je na místě důkladně naplánovat průběh i obsah.

1. Seznam pozvaných

Určitě není špatný nápad ujasnit si pro začátek, kdo že se to vlastně na akci ukáže. Pozvaní by si měli být vědomi toho, že byli pozváni ideálně nejméně měsíc dva před začátkem, aby jim to nekřížilo jiné plány (hory apod.).

 

2010-12-21b-1

 

2. Klobouky a čepice trhají ledy

Pokud jde o průběh večírků, pak psychologové zjistili jednu mimořádně zajímavou věc: lidé, kteří dostali klobouček nebo čepici (ideálně stylovou a směšnou) se „odvázali" na oslavě mnohem dříve, nežli jiní tzv. seriozní návštěvníci. Suma sumárum, ideální „trhač ledů" na večírcích, kde se třeba všichni neznají.

 

2010-12-21b-1

 

3. Hudba je základ

To, že jsou právě Vánoce, samozřejmě neznamená, že musíte slzet nad koledami a půlnočními chorály z Westheimského kláštera. Naopak, připravte si hudební mix zohledňující vkus všech přítomných! Problému se mimochodem vtipně vyhnete i pozváním kamarádů, kteří se rychle opijí a poté je jim naprosto jedno, co poslouchají...

 

2010-12-21b-1

 

4. Oheň a vánoční svíčky neuškodí

Zimní místnosti dodá na teple i útulnosti jakákoliv forma otevřeného ohně. V běžném paneláku přirozeně nelze s krbem počítat, takže zde to musíme zkrátka dohnat prostými svíčkami. Moderní doba nám jich naštěstí dopřála skutečná kvanta typů, mezi nimiž rozhodně zajímavě vystupují ty s vůněmi stromů a pryskyřic (nebo podobnými).

 

2010-12-21b-1

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Čím potěšit na Vánoce milovníka přírodních věd? Čím potěšit na Vánoce milovníka přírodních věd? Věda, to nejsou jen stohy nudných prací s nepochopitelnými názvy, ale také obrovská spousta zajímavých věcí, které jsou něčím... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!