TOP STILL MODEL 2010 - Benefiční modelingová soutěž

logo top still model
11.05.2010 19:10 | Tisková zpráva „Podporujeme mladé talenty“

Záštitu nad akcí převzali pan Ing. Pavel Horálek, starosta městské části Praha 4 a pan MVDr. Josef Řihák, starosta města Příbram.

První ročník benefiční modelingové soutěže organizované agenturou Still Management vyvrcholí finálovým večerem v hotelu Hilton Prague 29. května 2010. Top Still Model je spojení módy, dobročinné akce a inovací. Přivádíme nové tváře pro top modeling. Vítězové, chlapec a dívka, získají exkluzivní smlouvu na dva roky a vstupenku do velkého světa módy. Školy, na kterých studují, obdrží z průběhu soutěže i slavnostního večera čistý finanční výtěžek.

Výběr soutěžících

Z přibližně 500 přihlášených zájemců o práci v modelingu, ve věku 14 - 19 let, se vybralo osmdesát největších talentů, kteří se pozvali na castingy, kde se vybírala dvacítka finalistů. Tito finalisté procházejí měsíčním, intenzivním a komplexním kurzem modelingu Still Managementu. Během přípravy na finálové kolo získají např. zkušenosti při fotografování, prezentaci na molu, začnou si budovat svůj vlastní výraz, najdou jistotu pro veřejné vystupování a konverzaci s publikem.

Dívky i chlapci

Top Still Model 2010 nechce být klasicky genderově zaměřený pouze na modelky, z tohoto důvodu zde soutěží i mužské modely. Z celkového klání vyjdou vítězně muž i žena, kterým se nastartuje profesionální modelingová kariéra.

Podpora vzdělávání

Rovněž se však zviditelní i jejich školy, kde studují. Na samém začátku soutěže jich organizátoři oslovili přes 1200 v Praze a Středočeském kraji. Všechny školy se vyzvaly k aktivní účasti na přípravách a průběhu soutěže. Spolupodílet se na celém projektu mohou podle svých oborů a zaměření. Prakticky zde lze získávat zkušenosti v reálném prostředí výběrových kol i finále. Žákům, učňům nebo studentům se nabízejí možnosti vyzkoušet si práci v mnoha oblastech - účesový styling, módní návrhářství, design atd. Přední odborníci světa modelingu spolupracují se školami a začínajícími talenty, pomáhají rozšiřovat odbornou koncepci výuky, vybízejí školy ke konkrétní spolupráci apod. Programově je cíleno rovněž na umělecké učňovské obory, kadeřník, vlásenkář, kosmetik, dále na střední umělecké školy a speciální školy řemesel, filmové, návrhářské, konzervatoře atp.

Benefice

Počítá se, že čistý výtěžek ze soutěže bude přibližně takový, aby si každá z obou škol mohla zařídit speciální učebnu. A co spoluprací se školami organizátoři sledují? V první řadě upozorňují, že studium a vzdělání jsou pro mladého člověka věci nejdůležitější a zároveň oblasti, do kterých jsou životní investice nejvýhodnější.

Podpora mladých talentů

Still Management připravuje další podobné projekty a akce. Programově buduje zázemí pro talentovanou mládež, ve spolupráci se školami vidí ideální možnost, jak lze studentům pomáhat na začátku jejich profesní kariéry.

Osobnosti, které projekt podporují

 • Tyra Banks, americká modelka, zpěvačka, moderátorka
 • Kamila Moučková, první československá hlasatelka
 • Carlos Vijande, španělský herec
 • Lucie Koňaříková - Salamé, česká modelka a moderátorka
 • Petra Minařová, česká modelka, Miss ČR 1996
 • Iveta Lutovská, česká modelka, Miss ČR 2009
 • Lucie Váchová, česká modelka, Miss ČR 2003
 • Anife Vyskočilová, herečka, tanečnice, moderátorka
 • Hana Mašlíková, česká modelka, finalistka Miss ČR 2006
 • Tomáš Magnusek, český spisovatel, herec a scénárista
 • Osmany Laffita, módní návrhář
 • Dušan Chrástek, vizážista
 • Michaela Nosková, česká zpěvačka
 • Jan Bendig, český zpěvák
 • Martin France, český zpěvák a producent
 • Peter Menky, slovenský model, Muž roku 2009
 • Jakub Kauer, český model, Muž desetiletí
 • David Novotný, organizátor Muže roku

Finálový galavečer – hotel Hilton Prague

Finálovým večerem bude provázet moderátorka Lucie Koňaříková - Salamé, která spolu s mladým moderátorem Dominikem Veselým, studentem Pražské konzervatoře vytvoří skvělou atmosféru.

Živě vystoupí Jan Bendig, Michaela Nosková, Martin France, dětský pěvecký sbor Paprsek z Mladé Boleslavi, taneční skupina The Edge z Prahy.

V zákulisí, v průběhu finále budou dvacítku finalistů intenzivně připravovat studenti - kadeřníci a vizážisté z SOU Služeb na Praze 9, pod vedením svých učitelů, profesionální vizážistky a kadeřníka. Video, které otevře celý finálový večer natočili žáci ZŠ Křesomyslova na Praze 4, pod vedením paní učitelky Moniky Svobodové. Vrcholná disciplína, módní přehlídka společenských šatů bude také patřit studentům, konkrétně návrhářské škole VOŠON a SPŠO z Prahy 7. Velkou část audio a video záznamů vytvořila a pořídila soukromá škola International Art School Harmony pod vedením pana ředitele Marka Vávry. Velký podíl na přípravách a realizaci soutěže má také student Soukromé střední školy reklamní tvorby, s.r.o. v Praze, Jiří Dudek.

V průběhu finálového večera představí Tesla Motors, generální partner Top Still Model 2010, ve foyer Congress Hall v hotelu Hilton Prague, svoji chloubu 100% elektromobil Tesla Roadster.


Vstupenky na akci můžete zakoupit v prodejní síti Ticket Pro.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!