Trh mrch 71: Zánik hodného chlapce

Publikováno: 21.10.2012 20:29 | Alex Lenoir

Každý muž doufá, že se mu vyhne hodně věcí. Třeba padání vlasů, pravidelné návštěvy rodičů partnerky, různé druhy selhání (především to sexuální). Podle všeho je ale největším strašákem, že bude označen jako "hodný chlapec".

Trh Mrch 71

Diagnóza: hodný kluk

Možná když je vám 10 let tak se to dá snést. Přetrpíte návštěvu u prarodičů, necháte babičku aby vás celého olíbala, milionkrát pohladila po vlasech a přidala pár zdrobnělých výrazů. Pak jste "hodný chlapec" a dostanete lego a hranolky. Je to jakási forma výměnného obchodu mezi vámi a rodiči. Nebo vzájemného se udržování v šachu?

Jenže pak dospějete, zjistíte, že jako hodný chlapec jste sice dostal skládačku, ale k místu uměleckého ředitele potřebujete ostře řezané lokty. Stejně tak když jde o ženy. To že budete na ni budete celý večer vrhat nadějné pohledy přes bar z vás pár neudělá.

Logicky vás musí napadnout co je špatného na tom být hodný chlapec? Každý si vaši slušnost spojí s tím, že možná jste inteligentní a schopní, ale jste až moc solidní na to, abyste skočili do řeči tomu manekýnovi z PR a vnutili zákazníkovi svůj návrh. Ikdyž je váš návrh xkrát lepší zákazník si vybere ten druhý. Protože chce být průraznější a tenhle maník a jeho prezentace mu to zaručí.

Pokud máte kamaráda, kterého lze diagnostikovat jako "hodného chlapce" všímejte si jak se k němu chová jeho okolí. Například partnerka. Pokud bez dovolení nemůže promluvit, na pobídku k nákupu okamžitě vyběhne bez nákupního lístku a na zásadní otázky odpoví něco jako „Dám na tebe, drahá“ bojte se o jeho psychické i fyzické zdraví.

Ona si je této moci dobře vědoma a proto po čase začne používat lehce kynologické termíny jako přines, sedni nebo (pode)dej. V extrémních případech i lehni a drž. Za jak dlouho takový jedinec dostane pěkný obojek a k němu natěsno vodítko je otázkou času. Její tlak poroste až ho jednou úplně ušlápne. Pokud se spolu rozejdou bude to na její popud. On si k ní nedovolí ani náznak nespokojenosti. A po odloučení je možné, že se chlapec psychicky složí.

Ženy chtějí Spartu!

Hodní kluci jsou obvykle poměrně citově založení. A zpravidla si vybírají (si je vybírají) holky, které jsou dominantnějšího rázu. Jenže taková holka se v tomhle quasivztahu začne brzo nudit a najde si náhradu jinde. Ne, u lesbičky ne. Půjde za mužem, který jí řekne přesně co chce a ona se mu podvolí. Holky mají rády tyhle typy, protože se nebojí říct co chtějí. Mnohem důležitější je pro ni fakt, že je pro vás přitažlivá, než když jí budete recitovat Máchu.

Hračka bez baterek

Toho že jste měkota si je samozřejmě vědoma nejen ona ale i vaši přátelé. Angličtina pro tento případ používá výraz pushover. Znamená to něco jako hračka, ve smyslu předmět který neklade odpor a lze ho snadno překonat. Pokud si vzpomenete na stejnojmennou PC hru kde jste za sebe skládali kvádry a když jste do nich virtuálně šťouchli všechny šly k zemi. Pokud se i z vás stane hodný kluk s páskou přes pusu nezbude ze síly vašeho hlasu vůbec nic. Lidé ve vašem okolí poznají jak je snadné vás umlčet a tak dlouho vám budou pásku utahovat až ztichnete úplně.

Slovy matky Bridget Jonesové „Kdybych si dala kalhotky na hlavu on si toho nevšimne.“ Jenže tam byl její otec spíš  apatický než že by matku cíleně přehlížel, což matku ještě víc burcovalo k akci.

Vzchop se, hochu!

Jestliže je hodný chlapec natolik hodný, že se neohradí ani kdyby po něm tanky jezdily, to co určitě neodmítne je někdo kdo si potřebuje postěžovat. On toho nešťastníka vyslechne a nějakým zvrhlým způsobem si jeho trápení promítne do sebe. Sám ale zůstane vždy tím druhým. Tím co jen poslouchá. Nikdy se hovor nebude točit okolo něj. Vždy to bude o někom jiném. A zatímco ti druzí se po rozhovoru s ním budou cítit uvolněně současně nebudou mít nejmenší snahu naředit jeho problémy.

Být "hodný chlapec" je složité. Najít správný poměr Jekylla a Hyda, po kom chlebem a po kom kamenem. Co se jednou vykašlat na hřeben a vlasy nechat jen tak. Oželet 4 dny holení, použít parfém s tabákem a super pálivou žvýkačku pro rybáře. Ohrnout rukávy košile a povolit kravatu. Pojmout styl jako brnění místo výkladní skříně. Jenže nepopíráme tím pak to co jsme? Není ale lepší být hodný chlapec jen na půl než být úplný blbec?
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!