Trh mrch XXXV: Holky v akci

Publikováno: 11.12.2011 18:28 | Alex Lenoir

André Maurois řekl, že muž, který příliš miluje ženy, není nevěrný proto, že touží po opaku, nýbrž proto, že nenalézá na světě tu jedinou ženu, jež by se podobala obrazu, který si o ženě utvořil. A já s tím souhlasím, ale zároveň přidám, že to stejné platí i o ženách. Rozdíl je v tom, že zatímco muž jde v hodnocení ženy od nuly ke stovce, žena razí cestu přesně opačnou.

Trh Mrch

 

Čtvrteční rande, páteční zklamání

Když už si i můj editor všiml, že žiju životem otce Scholastika, došlo mi, že můj milostný život je opravdu tristní. A tak jsem zvedl telefon a zavolal Viktorii.

Viktorii jsem potkal zhruba před třemi měsíci v baru, když jsem odcházel. Matně jsem se snažil vzpomenout, čím mě tehdy okouzlila. Po chvíli přemýšlení jsem si uvědomil, že asi ani netuším, jak vypadá. Proto jsem ji do telefonu požádal, ať je na schůzce sexy a těšil se na příjemně strávený čtvrteční večer.

Když Viktorie vešla do restaurace, okamžitě jsem ji poznal. Podle očekávání bylo opravdu rajcovní. A měla obrovské... přednosti. Hurónsky se dokázala smát s plnou pusou těstovin a pod stolem si neustále přehazovala nohu přes nohu, čímž mi trvale pohmoždila koleno.

Po dezertu jsme si sedli na zadní sedadla taxíku a líbali se celou cestu až k ní domů. Padla poslední dlouhá pusa na dobrou noc a já zůstal na sedadle sám. Taxík uháněl zpět přes město a já myslel na to, že v úterý musím k zubaři. A romantika je ta tam. Člověk by asi neměl myslet na zubaře sotva mu sexy holka přestane masírovat rozkrok. O čem to svědčí? To, že jsem přehnaně starostlivý, co se ústní hygieny týče nebo že masáž nebyla až tak účinná?

O čtyři měsíce později

Páteční den jsem si šetřil pro někoho speciálního. Oliver se po čtyřech měsících vrátil z univerzity v Anglii. A v bistru jsem si znovu uvědomil, jak moc mi chyběl. Všechny sociální sítě a komunikační programy se můžou jít bodnout. Pevný stisk ruky nic nenahradí.

„Šukali jste někdy v letadle. Myslím, že ty hajzly zmenšili. Není tam vůbec prostor pro napřáhnutí,“ pronesl Oliver zaníceně a já se snažil soustředit na sypání cukru do kávy. Čím se chce během onoho aktu napřahovat, jsem se raději vůbec neptal.

Bylo snadno vytušitelné, že první večer si Oliver užije s rodiči, ale ten další večer vyrazíme s Oliverem někam na jídlo a panáka. A tak v sedm hodin jsme se já, Oliver, Max a Ben setkali v restaurantu Borgia. Oliver nás bavil svými historkami z koleje a my mu naoplátku vyprávěli, o co přišel v době, kdy si hrál na prince Williama a hledal svoji Katie. Zhruba v polovině hlavního jídla do restaurace vplula Viktorie v doprovodu kamarádky. Můj výraz dítěte, kterému právě ukázali vytouženou hračku, nikomu neuniknul a tak jsem přiznal, že jsem včera byl s Viktorií na večeři. To, že jsem po Viktorii svým způsobem toužil, nelze popřít.

„Ta tvoje je moc pěkná, ale do té druhé bych nešťouchl ani klackem na opice... Natož vlastním klackem,“ poznamenal Oliver.

Z nuly na sto

Nemůžu mluvit za všechny muže, ale myslím, že muž hledá komplexně dokonalou ženu – klenot, šperk. Nemá tendenci (čas ani chuť) ji předělávat. Oproti tomu žena uvažuje stylem, že pokud objekt své touhy (surový diamant) převlékne, učeše a oholí, bude to ideální partner.

Žena hledá partnera a očekává, že bude perfektní a stráví s ním celý život. Je to jako byste na počátku měli 100 bodů – maximum. A průběžně o ně přicházeli nebo naopak získávali. Oproti tomu žena u muže začíná na 0 a na maximální počet bodů se musí vypracovat.

Který z přístupů je lepší? Ten, kdy ženy předpokládají, že jste lepší, než skutečně jste a dají vám šanci si onu osvícenou pozici udržet nebo je lepší varianta, kdy si muži nedělají falešné naděje a (ne)vzrušeně vyčkávají, kam počet čísel vyroste?

To v čem jsou muži i ženy naprosto stejní je to, že pokud jsou ve vztahu šťastní, tak nepodvádí. Pokud se jedná o nový vztah, tak nenahazují udičky jiným dravým rybám. A pokud se vztah teprve rodí tak muž nepřichází o body a ženě naopak přibývají.

Podle toho, že mi v sobotu ráno Viktorie zavolala, a hodinu si se mnou ochotně povídala o novém albu The Black Keys, se dostala na překvapivých 60.

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!