Ty nejdivnější léky na kocovinu

Publikováno: 25.08.2012 10:00 | Petr Hájek

Aneb co dělají lidé z různých koutů světa tehdy, když potřebují zdolat kocovinu?

2012-08-25-1

Zdroj: Gizmodo 

 

1. Starověký Řím

Vždy po pořádných bakchanáliích měli místní lidé jistě v hlavě, jako by se jí proháněla čtyřspřeží vozatajů. Plinius Starší tedy doporučuje spolknout dobře chlazeného ptáčka. Dodnes se vedou debaty, zda byl předtím zbaven hlavy a peří, nebo prostě spolknut tak, jak je...

2. Portoriko

Pijani v Portoriku si dávají do podpaží své ruky (té používané k pití) kousek citrónu nebo limetky, což dle místních alkoholiků zabraňuje dehydrataci.

3. Japonsko

Pakliže to v Japonsku přeženete se saké, místní nomiya bar vám nabídne tzv. umeboshi, což je zavařená, resp. naložená místní obdoba čehosi mezi švestkou a meruňkou. Je často naložená s čajem, takže je šíleně hořká. Dokonce natolik, že vnikla místní "light" verze umezuke, kterou ale stále našinec nepozře.

4. Německo

Vzali jste ve svých Lederhosen útokem Oktoberfest a přehnali to s bavorským pivem? Můžete se tedy těšit na místní obdobu zavináče obsahujícího okurku, cibuli a naloženého slanečka. Užívá se nalačno samozřejmě. 

5. Sicílie

Poslední dobou tento typ léčby ustupuje, ovšem místní klany mafie se léčily sušenými býčími penisy.

6. Haiti

Někteří místní praktikanti voodoo přistupují ke kocovině vyloženě ofenzivně - chopí se 13 jehel a napíchají je do korku láhve, která je v noci tak zhuntovala. Nejsme experti, ale patrně je to pomsta láhvi a alkoholu?

7. Mongolsko

Nedejbože, aby se vám podařilo společensky utahat v Mongolsku! Jde o to, že místní se léčí z kocoviny za pomoci rajčatového džusu (zatím to ještě jde, co?), do kterého dávají dvě naložené ovčí oči!
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!