Typy svatebních prstenů a oznámení na dnešním trhu

Publikováno: 12.09.2012 21:57 | PR

Když už se rozhodnete spojit svůj život s další osobou, čeká vás mimo jiné i rituál nutnosti výběru toho správného prstenu a oznámení.

Svatba

Zdroj: bestsvatba.cz

Co se týče výběru prstenů jako takových, pak trendy se i v této konzervativní oblasti značně pohnuly. Donedávna bylo tradicí (a doslova nutností) pouze zlato (přece jen, osvědčená klasika), které je stále nejoblíbenější sekcí, ve které bývá na výběr z největšího množství produktů. I klasické zlato je dále děleno na všelijaké další poddruhy - na červené, bílé či kombinované, takže neznalá osoba jej často nepozná od jiných typů, o nichž bude řeč vzápětí. Standardní zlato začíná s cenami již na 7 110,- Kč.

Další z možností při volbě prstenu je sáhnout po chirurgické oceli, respektive chirurgické oceli zdobené diamanty. Tato varianta bude bezpochyby lákavá hlavně pro osoby s napjatým rozpočtem, jelikož ceny začínající na 301,- Kč za kus (chirurgické oceli) a 491,- Kč za kus (chirurgické oceli zdobené diamanty) si jistě může dovolit i ta nejspořivější povaha. Přitom se stále jedná o prsteny nikterak nerezignující na kvalitu a design.

V poslední době se nám začínají šířit také svatební prsteny z wolframu zdobené jak zlatem, tak i dalšími materiály. Že se i zde jedná o zajímavou alternativu ke klasice opět potvrzuje poměrně rozumná cena, za něž jsou k mání: ceny od 380,- Kč opět neurazí snad ani Skota.

Vybrat prstýnky je věc jedna, ale na co člověk poté určitě nesmí zapomenout? Ano, správně, prvotřídní svatební oznámení!

Na kolik tedy dnes přijde oznámení velikosti A6 na klasickém 350gramovém matném papíře s jednostranným potiskem a v počtu 100 kusů? Ceny začínají již na 691,10 Kč a mění se dle toho, čemu dáte při výběru přednost. Když chcete speciální papír, řekněme krémový, přijde vás prve řečená sestava již na 892,10 Kč. A co tehdy, když máte v plánu zkombinovat třeba A4 ohnutou na polovinu, oboustranný potisk a luxusní stříbrný papír? Tehdy si budete muset připravit 2 657,70 Kč.

Organizace svatby je většinou psychicky velice náročná. Proto je snadné získat nějaké nové zlozvyky. Elektronická cigareta je určitě lepší, než začít kouřit tradičním způsobem. Lepší je ale období příprav brát trochu s nadhledem a uklidňovat se například myšlenkou na svatební cestu do Turecka.

Hodnocení článku:Komentáře

Kompletní transplantace obličeje? Možné! Říká MUDr. Bohdan Pomahač Kompletní transplantace obličeje? Možné! Říká MUDr. Bohdan Pomahač MUDr. Bohdan Pomahač stojí u zrodu rekonstrukční plastické chirurgie. Patří k lidem, kteří pokládají základy a rozvíjejí tento,... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!