VIP from fairy tales by Josef Klír - Jeden rok v klírovství

Josef klír kalendář
28.01.2010 11:02 | Michal Novák

(Praha, 21. ledna 2010) - Studio Wella v Salvátorské ulici se již druhým rokem stalo místem křtu kalendáře českého módního návrháře Josefa Klíra. V pořadí osmý kalendář nese název VIP from fairy tales by Josef Klír a z názvu je jasné, že Josef si do svého kalendáře pozval bytosti z pohádek. V kalendáři tak nechybí Červená Karkulka, Bílá paní nebo Mořská panna. Pohádkový příběh z pera Josefa Klíra tento rok poprvé zachytil fotograf Petr „Krupík“ Krupička.

Jelikož chtěl Josef vytvořit kalendář jiný, ale stále „klírovský“, změna fotografa byla tou správnou volbou. Další změnou a posunem k dokonalosti nového kalendáře je spolupráce s firmou Catherine Nail - Collection. Tým pod vedením Petry Součkové vytvořil ke každému modelu originální design nehtů. O vlasy se postaral tým Wella Professionals a o make-up Lucia Gibodová.

JOSEF KLÍR

Absolvent střední průmyslové školy textilní v Liberci odbor oděvnictví. Po vítězství v soutěži Mladý módní tvůrce začala jeho spolupráce s Ivetou Bartošovou. Dlouhodobě a intenzívně spolupracuje s Terezou Černochovou, pro kterou naposled vytvořil kostýmy na její turné 2009 a večerní toaletu na Českého slavíka 2009.

Od roku 1999 má ateliér v Praze na Malé straně. Vzniká značka Josef Klír definitely in! a JKJ označení džínové módy a doplňků.

Dvakrát získal titul Návrhář roku v soutěži Svatební šaty. V roce 2006 debutoval na týdnu módy v New Yorku. Pod značkou Josef Klír home designe navrhl ve spolupráci se společností Starorolský porcelán svou řadu porcelánu.

Spolupracoval na soutěžích Miss ČR a Miss SR. Již třetím rokem obléká finalistky soutěže Pretty Woman, v rámci které zdolal i krejčovský „mount everest“ a to ve vytvoření korzetové večerní róby pro Halinu Pawlovskou.

Žhavou novinkou Atelieru Klír je spolupráce s firmou PRIM a výsledkem jsou exkluzivní dámské a pánské hodinky PRIM by Josef Klír, které byli poprvé k vidění právě na finále Pretty Woman 2009. Tento rok Josef Klír přichází v spolupráci s firmou JK invest na trh se svou kolekcí dioptrických obrub a slunečních brýlí.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!