Sportovci a umělec zahájili netradičně veletrh Sport-Life

Publikováno: 08.11.2013 17:27 | PR

Ve čtvrtek 7. listopadu začaly v Brně oblíbené veletrhy Sport-Life, Caravaning Brno a Dance Life Expo. Při této příležitosti se administrativní budova na brněnském výstavišti proměnila ve sportovní nářadí a známí sportovci a herec slanili z terasy na její střeše až je vchodu v přízemí.

K tomuto sportovnímu výkonu se propůjčili cyklista Jan Hruška, triatlonista Filip Ospalý, maratonská běžkyně Bára Soukupová, basketbalistka Klára Rosenbaumová a herec Braňo Polák. Nikdo z nich předtím neslaňoval, ale všichni tento sportovní výkon zvládli bez problémů. Akci pořádala Asociace firemních sportů a zdraví, jejíž předseda Jiří Kastner „výškovku“ slanil také. Všemu přihlížel horolezec Radek Jaroš, který na této budově pracoval jako specialista na práce ve výškách při sanaci železobetonových konstrukcí.

Slaňování Honza Hruška

Zdroj: BVV

Braňo Polák s křikem: „Mami nééé“ se společně s instruktorem vydal pokořit nejvyšší budovu BVV. „Hrozně jsem se bál, padesát metrů je padesát metrů.Nejhorší je ten první „krok“ do neznáma.  Instruktor mne musel uklidňovat. Že bych se podívalo dolů, tak to nepřipadalo v úvahu“ svěřil se pobledlý herec hned po tom, co bezpečně přistál. S nohama na pevné zemi se uklidnil, vrátil se mu jeho pověstný elán a s úsměvem pózoval novinářům. Dole ho přivítal i malý čtyřletý syn Teodor, kterému se zdálo, že se tatínek „sune“ dolů příliš pomalu. „Braňo, no konečně“ přivítal syn svého otce.

Slaňování -Braňo a Tedík

Zdroj: BVV

Braňo ovšem nezlézal budovu sám, ale společně s pěti sportovci. Jedno měli všichni společné. Šli do toho poprvé.  Běžec Miloš Škorpil sice ještě nikdy neslaňoval, ale letos v Chebu  skákal  z dvacetimetrového sloupu: „Bylo to volným pádem dolů, ale tady je to teda mnohem větší výška“ zavzpomínal. Cyklista Jan Hruška se bál, ale nedal na sobě nic znát. „Co mám dělat, když je tady tolik novinářů“ povzdechl si. Jedna ze dvou žen Bára Soukupová, maratonská běžkyně, se sice také bála, ale brala to jako výzvu. Triatlonista Filip Ospalý také sice ještě nikdy neslaňoval, zato se v sobotu stal bronzovým medailistou v prestižní světové soutěži na Floridě s názvem IRON MAN. Nechal za sebou stovky dalších sportovců. Jako jediný byl proto před akcí naprosto v klidu. „Jsem tady, protože si to chci zkusit. A nějak to dopadne“ zavtipkoval skromný sportovec. Zato basketbalista Klára Rosenbaumová se i při takovém množství adrenalinu se stále usmívala. „No přece nebudu plakat, i když to teda není žádná legrace“ smála se pěkná blondýnka.

Klára Rosenbaumová

Zdroj: BVV

Původně měl slaňovat i známý český horolezec Radek Jaroš, ten má ale stále problémy s omrzlými prsty na nohách, takže své kolegy přišel pouze povzbudit:“ Výškovku znám dobře, kdysi jsem tady pracoval na sanaci železobetonových konstrukcí. Na tyto práce se totiž často najímají horolezci“.  Po dvou hodinách, kdy se všem podařilo úspěšně slanit, si oddechl i instruktor Jiří Kastner, předseda Asociace firemních sportů a zdraví, organizace, která akci organizovala. „Slaňujeme řadu let, zatím jsme neměli žádný větší úraz“ vypráví. „Snad jen při cestě z hospod“ dodává se smíchemNejvětší převýšení překonával slaňováním ze Zvíkovského mostu a stěny z výšky 6125 m v severní Indii.

Slaňování Miloš Škorpil

Zdroj: BVV

Slaňování -Ospalý a Kastner

Zdroj: BVV

Slaňování -Společné foto

Zdroj: BVV
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!