Sportsmani: pravidla sportovního stylu

Publikováno: 30.04.2015 10:36 | Jiří Hofbauer

Když se řekne: sportovní styl, spoustu z nás si vybaví upocená trika, vytahané mikiny, tepláky s kapsami a zažloutlé tenisky. Nesmí chybět sportovní batoh na zádech. My ale chápeme výraz sportovní spíše jako funkční. Není špatného oblečení, jen je nesprávně nošené.

Mikiny se dají nosit s vkusem. To není legrace. Vážně. Zapomeňte ale na styl Slim Shady a Rytmo. Nic s graffiti motivy, nic s reflexními prvky (pokud nejste hasič), nic se svítícími nápisy, nášivkami, žádné neonové barvy, ani čísla jako 69 nebo nápisy DREAM TEAM. Pravda, občas máme rádi mikiny s vtipnými motivy nebo nápisy, ale to je jiná kapitola. Volte jednoduché úzké střihy, decentní barvy, ideálně se vyvarujte i kapucím. Možná vás překvapí jak solidně bude působit příjemně šedá mikina.

Mikina Acne Studios, 4 200 Kč

Sportsmani_1

Zdroj: Archiv značky

Umírněně přistupujte i v případě vůní. Žádné těžké parfémy na bázi opia a kadidla. Dior Homme ve verzi kolínské vody je lehká, elegantní a díky citrusům svým způsobem sportovní, svěží vůně.

Kolínská Dior Homme Cologne, od 1 500 Kč

Sportsmani_2

Zdroj: Archiv značky

Polokošile, pola, trička s límečkem jsou spjata s tenisem. Jinak řečeno bílým sportem, který patří rozhodně k těm elegantnějším. Nic proti ženským zápasům v bahně. Pola ale získala punc jakéhosi veksláctví. Omlouvám se, ale je to tak. Je to jakási uniforma všech směnárníků, kteří si oblíbili značková pola se zvednutým límcem. Tenhle trend následuje řada mužů, kteří si místo kvalitního pola v Lacoste raději na tržnici koupí kus hadru s jezdcem na koni přes celou hruď. Pola ano. Rozhodně. Ale noste je elegantně.

Polo Lacoste, 2 500 Kč

Sportsmani_3

Zdroj: Archiv značky

Tenisky milujeme. Ale musí mít styl. Nic ze Sapy. To už raději nějaké neutrální, které pořídíte za pár Euro z Asosu. U tenisek platí jedno – buďte minimalisty nebo maximalisty. Málo kdo umí tenisky nosit jako designér Jan Plecháč, který dokáže kombinovat basic kousky, s věcmi nadčasového severského stylu, skvělými doplňky a relativně odvážnými teniskami. Proto se nebojíme říct: vsaďte na tenisky. A pokud si netroufáte do odvážných svršků, investuje kreativitu do tenisek (to ostatně platí o všech botách). Prošlapou vám cestu k většímu egu.

Tenisky v kombinaci s oblekem se řeší už několikátou sezónu. Nám se tenhle trend líbí. Ale opatrně s ním. Oblek musí být hodně fashion, úzký a tenisky maximálně elegantní a minimalistické.

Tenisky 2 pack Asos, 600 Kč

Sportsmani_4

Zdroj: Archiv značky

Tenisky adidas Originals = Pharrell, 2 599 Kč

Sportsmani_5

Zdroj: Archiv značky

Určitě mějte v šatníku minimálně jeden univerzální blazer, který můžete vzít k džínám (světlým i tmavým), chinos, odvážní i k šortkám. Může být černý, šedý, modrý, z tvídu, kostka, enormně drahý od návrháře ale i úlovek ze sekáče. Prostě takové to sako, které na sebe hodíte v kombinaci s bílým tričkem a oblíbenými džínami, přidáte conversy a prostě vypadáte dobře během pěti minut.

Blazer H&M, 1 799 Kč

Sportsmani_6

Zdroj: Archiv značky

Pokud džíny, tak spíše úzké a opět minimalistické. Značka Levi's teď inovovala ikonické 501. Původní střih zúžili a zvedli pas. Dobře padnoucí, temně modré džíny nikdy nevyjdou z módy. Je můžete kupovat jako must-have každou sezónu. Nebojte se do nich investovat. Džíny vám to vrátí. A 501 CT od Levi's jsou možná ty nejlepší džíny, jaké kdy spatřily světlo světa. Ok, to snad bereme zpátky.

Džíny Levi's 501 CT, 2 300 Kč

Sportsmani_7

Zdroj: Archiv značky

Řada lidí si oblíbila plátěné tašky nebo vaky, které připomínají pověstné pytlíky na přezůvky z našich školních let. Dělají se v mnoha designech a najdete je v nabídce snad všech značek. Potíž je, že kromě výtisku Procesu od Franze Kafky a sojového jogurtu se do nich už nic nevleze a pro jejich látkovou strukturu jsou věci uvnitř enormně náchylné k poškození.

Mladý člověk chce mít ruce volné. Telefonuje, pije kávu, čte noviny, výrazně gestikuluje. Místo po klasické aktovce sáhněte po neméně elegantním messengerovi s odepínatelným popruhem. A abyste se neztratili v davu, vsaďte na barevnou kůži.

Messenger Ted Barker, 8 400 Kč

Sportsmani_8

Zdroj: Archiv značky

Na sportovní kolekci pro Alexander Wang for H&M pěli blogeři ódy. Aby taky ne, když je řada z nich fasovala během návštěvy showroomu, aby je alespoň někdo nosil. To jsou ale takové ošklivé věci, o nich se mluvit nemusí. Kolekce se objevila i v řadě módních editoriálů pro svou fotogeničnost. Normální smrtelníci při pohledu na neoprénové kousky zírali s otevřenou pusou a přemýšleli, že kromě neformálních pátků se budou muset zavést i nekonvenční soboty.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!