Spoutnik: Kulatá mikrovlnka od Fagoru

Publikováno: 10.12.2012 14:48 | Petr Hájek

Mikrovlnné trouby jsou v dnešní uspěchané době sice velmi užitečnou věcí, jen málokdy ale mají design, který by přímo lahodil vašemu oku - z celkem pochopitelných důvodů je totiž v panelácích dávána přednost praktičnosti a skladnosti před designem.

2012-12-10-1

Zdroj: Fagor

První myšlenka, která člověku po spatření mikrovlnky bezděky vytane na mysli, je Apple a jeho iMac G3, jenž se postaral ve své době o řadu stylových dojmů díky faktu, že šlo o průhledné PC. Mikrovlnka Spoutnik je do značné míry shodná - je to kulatá věc s průhlednou částí, jenž je pohlazením pro každé oko dnes tak týrané moderním užitkovým kubismem.

Barvy bezesporu prozáří každou kuchyň (zelená, modrá, fialová), ale u podobného zařízení je samozřejmě nesmírně důležité, jak si vede v praxi a běžném životě. Ačkoliv je trouba kulovitá a nikoliv hranatá, stále se do ní vešel otočný talíř 11" v průměru, což by mělo být pro většinu jídel ažaž. Proces otevření je snadný a sestává z jediného knoflíku, kterým se trouba otevře v úhlu 65°.

Autoři trouby pamatovali dokonce i na vysoké sklenice, jelikož v nejvyšším místě má zařízení 12,9". Díky své konstrukci se rovněž mikrovlnka extrémně snadno čistí. Spoutnik disponuje ještě další zajímavou funkcí - má okolo sebe barevný prstenec, jenž při akci svítí červeně a když je hotovo, zmodrá.

LCD ovládání je sice spíše základní, ale přesto se vším nutným: rozpouštění zmrzlých věcí, nízké/střední/vysoké přihřátí atd. Dá se zde taktéž nastavit čas a nebo prostě jde použít tlačítko pro rychlý start. Spoutnik má příkon maximálně 700 W a klasické napájení. A zbývá si na závěr položit otázku, jak je na tom novinka s dostupností: trouba se právě začala prodávat v Anglii za 179 GBP.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!