Stařený destilát Baron Hildprandt

Publikováno: 08.10.2014 18:24 | Jiří Hofbauer

Baron Hildprandt je název nové značky, kterou na začátku září uvedla na trh společnost Premier Wines & Spirits. Lihovina z českého ovoce s chutí a vůní hrušek, švestek a malin se vyrábí v historické palírně v Blatné v jižních Čechách. Inspirací pro její vznik byly prvotřídní destiláty, které se v tamním lihovaru připravují už od dob jeho zakladatele, barona Františka Hildprandta.

ovoce

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Baron Hildprandt je výsledkem kombinace stařeného destilátu, vody a extraktu ze sušeného ovoce a to hrušky, švestky a maliny. Pro přípravu destilátu se používá ovoce od ověřených dodavatelů ovocných sadů v Chelčicích a Lhenicích a dvoustupňová kotlíková destilace.

lahve

Zdroj: Premier Wines & Spirits

Pro staření se vybírá jen ten nejkvalitnější destilát, který dále leží jeden rok v sudech z českého dubu. Voda, která se používá, pochází z vlastních, 35 metrů hlubokých blatenských studní. Prochází demineralizací, proto se hotový nápoj nemusí vymražovat. Přírodní aroma vzniká macerací zralého sušeného ovoce, které se nakládá do 62 procentního destilátu. Výsledný nápoj, po smíchání destilátu, vody a macerátu, se pak ještě dva až tři měsíce dostařuje opět v sudech z českého dubu.

Destilát Baron Hildprandt najdete v nabídce Premier Wines & Spirit za 599 Kč.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!