Stefano Gabbana a Domenico Dolce u soudu

Publikováno: 22.06.2013 12:05 | Petr Hájek

Módní designéři Stefano Gabbana a Domenico Dolce jsou ve velkém maléru. Dočkali se v jeho rámci odsouzení na jeden rok a osm měsíců. Podle všeho k celé události došlo poté, co se duo snažilo z pohledu italských zákonů chytračit okolo daní. Řeč tu navíc není o nějakých pár desítkách EUR, ale hned o celé miliardě.

Dolce-Gabana-GQ_14Jun13_pr_1926_1

Zdroj: GQ UK

Módní duo usiluje o popuštění na kauci a jejich právníci již začali s patřičným procesem. Dle aktuálního italského práva tedy došlo prozatím k pozastavení případu, jelikož nejdříve se bude podle něj řešit právě kauce.

Jak se dá od podobně majetných občanů Itálie očekávat, mají nejlepší právníky v zemi. Oba jsou totiž nesmírně populárními osobnostmi nejen v místních vodách, ale samozřejmě hlavně na poli světové módy, kde si tykají mimo jiné třeba s osobnostmi jako je Madonna, Kylie Minogue a Kate Moss.

Módní dvojka sice nebyla na slyšení u soudu, ale oba rozhodně odmítají jakékoliv podobné obvinění. Mimochodem, dvojice se dostala do hledáčku policie prakticky jen na základě nedávné nové politické akce snažící se místní daňové únikáře polapit.

Vše ovšem začalo již v roce 2004, kdy Gabbana a Dolce převedli kontrolu nad vlastní firmou na jinou společnost do Lucemburska. Tím se šikovně vyhnuli placení daní italským autoritám, které z toho samozřejmě vůbec nejsou nadšené.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!