Stojí nový iPad Pro za to?

Publikováno: 10.05.2016 08:26 | PR

Větší. výkonnější a jako vždy naprosto dokonalý. To je nový iPad Pro, který byl představen značkou Apple v září minulého roku a měl se stát konkurentem pro klasické notebooky, jako jsou notebooky Dell nebo HP. Jedná se tak o nejnovější kousek mezi iPady, které se vždy vyznačovaly svou jednoduchostí a výjimečností. Nepsaným zákonem doby je neustále přicházet s něčím novým a iPad to rozhodně naplnil.

ipad-pro

Změna na první pohled

Na první pohled vás nadchne velikost. Ta se rapidně zvětšila. iPad Pro přichází s obrovským 12,9palcovým Retina displejem. Ačkoliv se výrazně zvětšil, stále zůstal lehký a v držení obouruč ho téměř neucítíte. Problém nastává až v držení jednou rukou, které je poněkud nepohodlné.

Místo pro vaši kreativitu

Se zvětšením souvisí také rozlišení. To má Retina displej 2 732 x 2 048 pixelů. Jen si to představte 5,6 miliónu pixelů. Na takto propracované obrazovce jde střih 4K videa, příprava prezentací i řízení firmy jako po másle. S Retina displejem vás bude práce ještě víc bavit.

V jádru bije čip A9X

Nový čip A9X je čip třetí generace applovské 64bitové architektury. Dosahuje až 22x výkonnějšího CPU než měl první iPad, u GPU je to až o neuvěřitelných 360x více. Když budeme mluvit ještě v číslech, tak je novýiPad pro 1,8x výkonnější než iPad Air 2. S vyšším výkonem souvisí vyšší výdrž baterie, která je slušných 10 hodin.

3x nej mobilní operační systém na světě

Jaké jsou ta 3 nejiOS 9? U ipadu pro díky iOS 9 získáte nejintuitivnější, nejvyspělejší a nejbezpečnější mobilní operační systém na celém světě. S tím to zázrakem bude práce daleko více produktivnější a kreativita se bude moci rozběhnout do všech stran.

Designově dokonalý jako vždy

Pro všechny produkty od Apple je typický elegantní, jednoduchý a nadčasový design. U nového modelu iPadu Pro je sice displej obrovský, ale jeho linie a provedení zůstaly dokonalé. iPad je tenký a lehký. Je silný pouze 6,9 mm a váží pouhých 713 gramů. Ačkoliv působí křehce, jeho unibody je vyvážené a bytelné.

ipad_pro_review_video_1200

V Applu mu říkají Tužka

Své pojmenování získal diky Apple Pencil. Ten rozvíjí přednosti Multi-Touch ovládání a přímo vybízí k novým tvůrčím možnostem. Apple Pencil rozpozná náklon i přítlak a umožňuje tak vytvářet širokou škálu uměleckých tahů a nejrůznějších efektů. Pohrát si tak můžete s tenkými linkami i jemným stínováním.

Bezpečnost máte pod palcem

Technologii Touch ID nemusíme dlouze představovat. Všichni už dobře víme, že nejlepší heslo je otisk našeho prstu. navíc se nedá zapomenout. Zařízení se odemkne jedním dotykem, ale vaše data bez otisku nikdo neuvidí. S pomocí Touch ID se snadno potvrdí nákupy v iTunes, iBooks a AppStoru.

Rychlá Wi-Fi

Stejně jako ostatní iPady i iPad Pro je mobilní zařízení, i když poněkud větší. Je tak nezbytně nutné, aby na něm fungovalo rychlé a bezproblémové připojení. Nový ipad se připojí k rychlým sítím Wi-Fi i k rychlým mobilním sítím prakticky kdekoliv. Pro cestování je k dispozici Wi-Fi + Cellular model nejrychlejší sítě 4G LTE.

Klávesnici musíte mít

Nové iPady pro mohou bez problémůnahradit běžné notebooky. Nová klávesnice je vestavěná do Smart Coveru. Nabízí rychlé připojení/odpojení a napájení přímo z iPadu. Co ještě čekat od nové klávesnice? Propojení přes nový konektor bez nutnosti párování a plnohodnotná tlačítka.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!