Strand Craft: Jachta i vznášedlo v jednom

Publikováno: 26.06.2013 13:05 | Petr Hájek

Společnost Strand Craft nikdy nepatřila právě ke značkám extra vhodným pro osoby, jenž mají hluboko do kapsy - například její model Strand Craft 122 připomíná "matku" pro Ferrari Testa Rossa, čímž se švédský autor díla, designér Eduard Gray, rád chlubí.

25-mil-yacht-with-sports-car

Zdroj: Bornrich

Již toto první zařízení Eduarda Graye stálo 25 milionů USD a ani to dnešní si s předchozím co do ceny moc nezadá - sice stojí již jen pouhých 750 tisíc USD až 1,2 milionu USD, stále je to ale rozhodně nákup, jenž většina našinců označí za "mimo rozpočet".

scraft2

Zdroj: Bornrich

Nyní nám tedy Strand Craft vytvořl opět něco jiného a inovativního, podívejme se tudíž blíže, o co jde? Novinka nese jméno Luxury Limousine Super Yacht Tender a jedná se o křížence mezi jachtou a vznášedlem.

scraft3

Zdroj: Bornrich

Při výrobě bylo využito ve vakuu formované PVC pěny, skleněných vláken a kevlaru.

scraft4

Zdroj: Bornrich

Dlouhá je tato kráska celých 11 metrů a dostane vás z vaší soukromé jachty na břeh dříve, nežli řeknete: "Tak o kolik mi dnes zase stouply akcie?"

scraft5

Zdroj: Bornrich

Luxury Limousine Super Yacht Tender pojme luxusně 12 lidí, jimž nabízí veškeré představitelné pohodlí a hi-tech gadgety, jaké si jen jedinec dnes může představit. Design vnitřku je samozřejmě na zákazníkovi, takže bude cele na něm, zda vše pojme spíše do prohibičního retra nebo do kosmické moderny.

scraft6

Zdroj: Bornrich
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!