Strážce ohně Anna Wintour #65

Publikováno: 05.11.2014 09:38 | Václav F. Mensa

„Je velice důležité riskovat. Výzkum trhu je podstatný, ale v závěru vždycky odložím strach, příjmu rizika a dám na svoje instinkty. Pokud pracujete v týmu, musí tam být někdo s vizí, kdo bude věci posouvat dopředu...“

Třetí listopad je pro každého člověka v módním světě znervozňující datum v kalendáři. Pokud jste designér, řešíte jaký dárek vybrat, pokud novinář, jaké květiny poslat. Její Veličenstvo má totiž narozeniny.

Je obdivuhodné, jak se z malého děvčátka z rodiny intelektuálů stala bez pochyb nejmocnější žena módy. Ano, všichni vědí jak je mocná. Její vliv na značky a návrháře je legendární. Moc lidí ale neví, že byla první kdo dal na přebal Vogue afroameričanku nebo džíny. Je málo známé, že ona dostala kožešiny zpět na výsluní.

anna-wintour-chanel-little-black-jacket-sn1

Zdroj: Tumblr

Tato extrémně disciplinovaná žena vstává v pět hodin, snídá kávu a hraje tenis tak často, jak jen může. Má psa, nesnáší černou a za dokonalé považuje cokoliv "made by Apple". Je důkazem, že jakmile má člověk inteligenci, důvtip a touhu, dostane se kamkoliv. Bylo o ní napsáno tisíce článků, několik knih a dokonce i filmů. Je ikonou, tím nejvyšším módního světa.

Lze předpokládat, že i své pětašedesáté narozeniny oslaví za svým pověstným stolem, případně u redakční zdi. Neboť ve světě, kde se na ulici nosí sandály (ne, nejsou to boty), v obchodech jsou roztrhaná trika a bundy z něčeho co vypadá jako igelit, Anna Wintour je uklidňující element. Strážce ohně v pomyslné olympijské pochodni módních her.

anna2

Zdroj: Tumblr
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!