Styl není a nebude o penězích

Publikováno: 26.02.2014 08:59 | Jiří Hofbauer

Můžete si koupit značku, ale ne vkus. Můžete utratit nechutné peníze, ale to vám nezaručí, že k nákupu dostanete i punc jedinečnosti. Styl není o tom vytáhnout si kapsy kupu peněz a utratit je předem sestavený (katalogový) outfit z vitríny. Jsou věc, do který se vyplatí investovat. Třeba letní kolekce Massimo Dutti.

Říká se, že ďábel se skrývá v detailu. Už jen barevné ponožky, tkaničky nebo nápaditý detail v klopě saka dokáže celkový outfit výrazně pozvednout. Za ponožky s puntíky jsou extra body navíc. Nebojte se ani pásek vyměnit za šle. Nabízí tolik možností.

MassimoDuttI_SS14_1

Zdroj: Massimo Dutti Spring/Summer 2014

Nikdy nepodceňujte střih, velikost, barvu a materiál. Ano, tahle rada zní trochu jak od maminky, ale věřte nám. Neforemný oblek nedokonalosti postavy neskryje. Jen podpoří jeho neforemnost. Lehce projmutý styl v kombinaci se správnou velikostí dokáže dělat zázraky. Pokud se řekne špatný oblek, okamžitě se nám vybaví to, v čem chodívali úředníci na ministerstvu vnitra před rokem 1989. V kombinaci s odstínem tzv. husákovská šedá (velmi odborný termín) a umělohmotným materiálem je to násilné cestování v čase.

MassimoDuttI_SS14_2

Zdroj: Massimo Dutti Spring/Summer 2014

Móda fandí barevným oblekům a košilím. Jistě, ne všichni máme sebevědomí jako David Gandy. Dopřejte tradičnímu tmavě modrému obleku s bílou košilí výrazného motýlka. Vy se budete cítit jistí v tom co rádi nosíte, a přitom na druhé budete působit vysokým sebevědomím, že si vezmete žlutou pletenou kravatu.

MassimoDuttI_SS14_3

Zdroj: Massimo Dutti Spring/Summer 2014

Dříve se tradovalo, že se smí kombinovat maximálně tři barvy a vzory raději nemíchat vůbec. Tak dlouho se tohle pravidlo razilo, až se zapomnělo kdo ho vlastně řekl a proč. Tónujte, kombinujte, lámejte si hlavu se vzory.

MassimoDuttI_SS14_4

Zdroj: Massimo Dutti Spring/Summer 2014

Neformální pátky nejsou synonymem pro tričko a vytahané džíny. Pokud máte akutní potřebu shodit ze sebe oblek, zkuste nějakou separátní variantu. Volnočasové sako a chinos nebo sportovnější sako a pěkné džíny. Ano, to funguje skvěle.

MassimoDuttI_SS14_5

Zdroj: Massimo Dutti Spring/Summer 2014
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!