Styl není a nikdy nebude o penězích

Publikováno: 09.10.2015 10:48 | Jiří Hofbauer

Můžete si koupit značku, ale ne vkus. Můžete utratit nechutné peníze, ale to vám nezaručí, že k nákupu dostanete i punc jedinečnosti. Styl nespočívá v tom, vytáhnout si kapsy kupu peněz a utratit je předem sestavený (katalogový) outfit z vitríny. Jsou věci, do kterých se vyplatí investovat.

Garrett-Neff-Network-Fall-Winter-2014-09

Zdroj: Garrett Neff for Network

Říká se, že ďábel se skrývá v detailu. Už jen barevné ponožky, tkaničky nebo nápaditý detail v klopě saka dokáže celkový outfit výrazně pozvednout. Za ponožky s puntíky jsou extra body navíc. Nebojte se ani pásek vyměnit za šle. Nabízí tolik možností.

Garrett-Neff-Network-Fall-Winter-2014-07

Zdroj: Garrett Neff for Network

Nikdy nepodceňujte střih, velikost, barvu a materiál. Ano, tahle rada zní trochu jak od maminky, ale věřte nám. Neforemný oblek nedokonalosti postavy neskryje. Jen podpoří jeho nedostatky. Lehce projmutý styl v kombinaci se správnou velikostí dokáže dělat zázraky. Pokud se řekne špatný oblek, okamžitě se nám vybaví to, v čem chodívali úředníci na ministerstvu vnitra před rokem 1989. V kombinaci s odstínem tzv. husákovská šedá (velmi odborný termín) a umělohmotným materiálem je to násilné cestování proti proudu času.

Garrett-Neff-Network-Fall-Winter-2014-04

Zdroj: Garrett Neff for Network

Móda fandí barevným oblekům a vzorovaným košilím. Jistě, ne všichni máme sebevědomí jako Lapo Elkann nebo Mariano Di Vaio. Dopřejte tradičnímu tmavě modrému obleku s bílou košilí výrazného motýlka. Vy se budete cítit jistí v tom, co rádi nosíte, a přitom na druhé budete působit vysokým sebevědomím, že si vezmete žlutou pletenou kravatu.

Garrett-Neff-Network-Fall-Winter-2014-03

Zdroj: Garrett Neff for Network

Dříve se tradovalo, že se smí kombinovat maximálně tři barvy a vzory raději nemíchat vůbec. Tak dlouho se tohle pravidlo razilo, až se zapomnělo, kdo ho vlastně řekl a proč. Tónujte, kombinujte, lámejte si hlavu se vzory. Poslední dobou se skutečně roztrhl pytel se vzory. Květinové a zvířecí vzory, motivy dopravních prostředků a nejrůznějších předmětů. Pak se nedivte, pokud se v takové košili nebudete cítit dobře. Muži, kteří jsou zvyklí na jednobarevné košile a obleky, pak mají pocit, že toho na jejich těle děje až moc.

Garrett-Neff-Network-Fall-Winter-2014-02

Zdroj: Garrett Neff for Network

Neformální pátky nejsou synonymem pro tričko a vytahané džíny. Neformální pátek. Šance projevit svou kreativitu a osobnost. K blazeru přidejte dobré džíny a zkombinujte s kvalitními teniskami. Místo kávy si dejte zeleninový fresh. A když porušujete pravidla v módě, oklamejte i dopravu a na jednání vyrazte na kole. Nebojte se, projevte se.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!