Styl není o penězích

Publikováno: 20.11.2014 16:11 | Jiří Hofbauer

Styl nebyl, není a nebude o penězích, návrhářích a značkách. Sice to pravidelně připomínáme a proto nesmíme vycházet z tempa. Jistě, je fajn jednou za čas si udělat radost některým designérským kouskem. Skutečně vzít ten pakl krvavých peněz a investovat je... do kožené aktovky. ručně šitých bot... kašmírového svetru. Pokud ale většinu času stojíte nohama na zemi, existují i mnohem dostupnější možnosti, jak se obléct s dávkou vkusu.

Kostkovaná není jen teplá deka, skotský kilt a podšívka do kabátu. Kostkovaný oblek má v sobě cosi akademického. Šedá barva je navíc ideální pokud je pro váš černá moc fádní a přitom se nechcete pouštět do výraznějších barev.

Svetr Jules, sako a kalhoty TopMan, ponožky H&M, boty H.E. by Mango.

styl_1

Zdroj: GQ

Kabát v barvě velbloudí srsti se poslední dobou stal jedním ze zimních must-have. V záplavě černých a temně modrých kabátů bude váš ten nejzářivější. Pravdou je, že tenhle trend nevymyslela Maison Martin Margiela ani Kanye West. Nosil ho už Marlon Brando v Posledním tangu v Paříži. A jaký měl úspěch.

Kabát Celio, kapesníček Pochette Square, svetr GAP, kalhoty GAP, ponožky Vestiaire Dandy, boty H.E. by Mango.

styl_2

Zdroj: GQ

Muži všeobecně roláky příliš nemají v oblibě. Připadají si zženštile. Ale hrubě pletený rolák funguje jako rytířovo brnění. Ostatně rybáři a záchranáři horské služby na ně taky nedají dopustit.

Rolák Digel, šála Monoprix, džíny Uniqlo.

styl_4

Zdroj: GQ

Pokud už zvolíte neformální oblek, pokračujte tímhle směrem co se týče i doplňků. Naškrobenou košili vyměňte za džínovou, přidejte k ní pletenou kravatu a na nohy dobré tenisky. Nebudete za blázna. V té kombinaci to funguje.

Sako Celio, kravata The Tie Bar, košile GAP, kalhoty Celio, pásek H.E. by Mango, tenisky Monoprix, 39€

styl_5

Zdroj: GQ

Prošívané bundy nejsou jen na lov kachen. Dají se nosit i velice elegantně.

Bunda Jules, polo H&M, kalhoty Levi's, boty La Halle.

styl_6

Zdroj: GQ

Říká se, že námořnické pruhy se smí nosit pouze na mořském pobřeží. Nám se líbí i v centru města.

Svetr Mr Marcel, tričko Uniqlo, kalhoty Uniqlo, teniska Converse.

styl_7

Zdroj: GQ

Bomber rozhodně nenosí jen skinheadi a letci. Naopak letos se objevuje i ve velice elegantní sekci módy. Najdete ho i z luxusních materiálů jako hladká, broušená či exotická kůže nebo samet.

Bunda Monoprix, svetr Chevignon, košile GAP, kalhoty Uniqlo.

styl_8

Zdroj: GQ

Když se řekne trenčkot, snad každému se vybaví britský módní dům Burberry. Právě ten, přišel s tímhle revolučním pláštěm, který se vyznačuje odolností vůči nepříznivým vlivům počasí. To co nabízí řada značek, jsou většinou jen pěkné imitace, které sice vypadají podobně, ale funkci tolik neplní. Proto takový plášť vybírejte skutečně zodpovědně.

Trenčkot C by Chevignon pour la Halle, kravata celio, košile H&M, džíny Forever 21, boty Minelli.

styl_9

Zdroj: GQ
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!