Stylová a minimalistická HDTV od Philipsu

Publikováno: 16.03.2013 12:42 | Petr Hájek

Zatímco prakticky každý se dnes na poli spotřebitelské elektroniky snaží dosáhnout toho, aby to byl právě on, kdo světu představí co nejštíhlejší profil a Ultra High Definition (též známé jako "4K"), poslední linie Philipsu jménem DesignLine TV byla vyrobena a navržena s jinou prioritou věcí na mysli.

2

Zdroj: Philips

Tvůrci HDTV displejů a obrazovek (a je relativně jedno, jakých technologií), obvykle přistupují k jejich designu velmi tradičně, takže se vždy vše snaží poctivě dělit na displej samotný, krk a podložku držící rovnováhu. Člověk by proto skoro odhadoval, že si nikdo netroufne porušit stojaté vody designu HDTV, přesto se o to někteří pokusili a jak to dopadlo?

Nejnovější linie HDTV od Philipsu má dva členy s 46" a 55" úhlopříčkami, ale nejedná se o žádné tradiční kombinace, prostě vždy jde jen o jediný kousek skla, který opřete nebo zapustíte do některé ze stěn. Je to na každý pád věc, kterou by jeden čekal spíše třeba od, řekněme, Apple, ovšem ani proti tomuto designu od Philipsu určitě nelze říct křivého slova.

Jestliže si zde totiž trochu pohrajete s tím správným úhlem a výškou, mohl by tento design paradoxně zajistit lepší zážitek z obrazu, jelikož takto bude viditelnější i pro osoby sedící nízko na koberci, přímo ležící apod.

Šéf designu u Philipsu, pan Rod White, okomentoval uvedení série tím způsobem, že jejich produkt byl od začátku zamýšlen jako ideální pro ty z nás, jenž chtějí svoji HDTV hladce a beze švů zapasovat do svých (často velmi omezených) domácích prostor. Nakonec, je to trend, který následují pračky, myčky, sušičky, takže proč ne i HDTV?
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!