Stylová herní konzole Ouya dorazí v červnu

Publikováno: 06.02.2013 15:55 | Petr Hájek

Projekt Ouya je svým způsobem unikátní. Jde o herní konzoli otevřené filozofie běžící na svém vlastním klonu mobilního operačního systému Android. Stala se po neuvěřitelně velké podpoře komunity legendou ještě před tím, nežli se vůbec dostala na trh.

2013-02-06-1

Zdroj: Dvice

Herní konzole si v poslední době příliš rekordně nevedou. Důvodem za tím je samozřejmě hlavně to, že je dnes na trhu sousta různých tabletů a obecně gadgetů všeho druhu, které berou hraní jako svoji druhou přirozenost. Domácí či mobilní herní konzole většinou stojí nejméně 3-5 tisíc, ovšem tablety si dnes jeden sežene hravě od hranice 1500 Kč. Hry jsou na mobilní věci taktéž levnější (jen skutečně výjimečně něco stojí víc jak 5-10 USD), takže kdo by platit za v podstatě totéž několikanásobně více?

Herní konzole Ouya se bude snažit zkombinovat to nejlepší z konzolí mobilních i domácích a nabídnout k tomu i unikátní otevřené zázemí. Novinka se začne prodávat v červnu za cenu 99,99 USD. K nalezení slibuje být na všech známějších online prodejnách - Best Buy, GameStop, Amazon, ...  Předobjednávky již začaly!

Každá z konzolí se bude dodávat s bezdrátovým Bluetooth ovladačem, zdrojem, dvojicí AA baterií a HDMI kabelem. Další ovladače budou k mání po 49,99 kus. O výkon se bude start v podstatě totéž "železo", co již tak dobře známe ze smartphonů a tabletů: 1,7 GHz quad-core Nvidia Tegra 3 procesor, též tu bude 1 GB RAM, 8 GB flashe, Wi-Fi, SD slot, USB 2.0, Micro USB port, HDMI a Android 4.1 Jelly Bean. 

Aktuálně se již vyvíjí zhruba 200 her (namátkou vlastní port známé RPG Final Fantasy III), ovšem nesmíme zapomenout, že je to konzole běžící na Androidu, takže má přístup ke Google Play a jeho statisícům aplikací, her i emulátorů. Navíc, nic vás nenutí zde pouze hrát, že ano... 

Autoři zdůraznili, že nemají v plánu, natřít to jakékoliv z konzolí komerčních, ale spíše jim jde o to, najít si svoji vlastní skupinku spokojených uživatel a v neposlední řadě, poskytnout i otevřenou publikační platformu případným novým herním vydavatelům bez prostředků, ale zato s dobrými nápady.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!