Stýská se vám po VHS kazetách?

Publikováno: 17.04.2013 16:07 | Petr Hájek

Lidé (a muže nevyjímaje), jsou stvoření jednou více a jindy zase méně dbající na své city a pocity, proto často dochází k situacím, kdy v nás určité věci budí těžko definovatelné nostalgické pocity připomínající nám něco starého, osvědčeného a dobrého. A VHS kazety už mají, považte, 57. narozeniny!

vhsfltr987adkj0987adf

Zdroj: Google

Dnes nebudeme hovořit o nostalgii jako takové, ale pouze o té, dotýkající se přímo videokazet, jelikož pouze ona se týká našeho dnešního výletu ve video-historii.

Jestliže je vám pod 30 let, jste s největší pravděpodobností ohledně videa silně "zkažení" moderními PC a jeho videi a kodeky. Většina videa dnes (a poslední léta) je typická tím, že usiluje o to, být křišťálově jasným a s vysokým rozlišením.

Tak tomu, ale jak známo, ani náhodou nebývalo vždy. Před pár desítkami let, kdy PC stálo totéž, co váš roční plat a o internetu neslyšeli na školách studenti ani ve svých nejžhavějších snech, začala se mezi lidmi šířit nová technologie umožňující jim nahrávat TV vysílání na VHS videokazetách.

Na dnešní poměry nabízel tento formát nepříliš kvalitní barvy, kontrast a rozlišení, ale u tehdejších neplochých obrazovek bez digitálních tunerů to určitě stačilo. Asi každý muž středního věku si proto dnes rád a nostalgicky vzpomene na svůj první VHS film a pak také samozřejmě i na svůj první VHS lechtivý film...

Za oné konstelace, že i vás právě popadla šílená nostalgie po VHS, můžete ji ihned uhasit a to díky Google. Jak v tom má prsty tentokrát? Jde o to, že některá videa z YouTube, která sem uživatelé nahrávají, se dají posléze přehrát jako by s VHS filtrem (ikona vpravo dole).
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!