Super Food: čím napravit tělo (nejen) po Vánocích

Publikováno: 03.01.2014 01:16 | Václav F. Mensa

Vánoční svátky pro většinu z nás znamenají volno. Setkání s přáteli, dlouhé večery u krbu, koledy... Ale také nezřízené přejídání. Všechny ty smažené, pečené, sladké, tučné věci jsou sice neskutečně dobré a tak nějak se počítá s tím, že během Vánoc jich bude všude víc než dost. To je pro lidské tělo tak obrovský zásah, že se z něj vzpamatovává dlouho. A pokud tak jíte celoročně, hodně štěstí...

Každopádně, v případě, že během roku udržujete jistý jídelníček, není nic lepšího než právě další rok začít jeho vylepšením. Zbavíte se špatných věcí, které jste v sobě za svátky naskládali a do dalších týdnů budete vstupovat lehčí, svěžejší, s čistší pletí a i myslí.

Detoxikační kůry se na nás hrnou ze všech stran. Ve všech obchodech jsou k dostání stoprocentně účinné detoxikační džusy, antooxidanty jsou snad ve všech minerálkách a ledových čajích. Realita je jiná. Ano, v láhvi ledového čaje může být antioxidant avšak je tam také tolik cukrů a chemických látek, že to je házení hrachu na stěnu. Bezpočet lidí také v detoxikaci vidí dvoutýdenní pití výhradně čistého čaje. A to také není pravda. Očistnou stravu nemusíte držet pouze v omezeném čase. Stačí přidat potraviny, které se budou celoročně starat o vaše tělo. Jsou to titáni v jídelníčku. A snadno je rozdělit podle barev.

Green

Anglicky mluvící národy tak nazývají tu skupinu zeleniny, která je opravdu zelená. Kapusta, čerstvý špenát, brokolice, rukola. Jsou neuvěřitelně bohaté snad na všechny látky a vitamíny, co lidské tělo potřebuje. Kapustu stačí natrhat na kousky, smísit ji s olivovým olejem a máte perfektní přílohu k čemukoliv. Tělo nezatěžuje a budete se cítit zdravější hned po prvním soustu. Nejlepší možnost však je každé ráno snídat Green smoothie.

green

Zdroj: divineglowinghealth.com

Blue

Borůvky, ostružiny, maliny, jahody, červená řepa nebo jablka Red delicious. Přírodní červené barvivo je přímo zásobárna dobrých věcí a antioxidantů. Vědci vynalezli takzvaný 3 denní detox s rudými jablky. Každý den pouze 10 jablek po dobu tří dní a tolik vody kolik zvládnete. Výsledek? Čistá pleť bez akné. Zní to neskutečně ale kupodivu, opravdu to funguje. Červenou řepu lze připravit jako polévku, její plátky grilovat a a nebo přidat do salátu. Borůvky si zase přidejte do ranního müsli.

blue

Zdroj: blog.johnstonhealth.org

Yellow

Ananas tělo čistí. V nejlepším případě jej každé ráno snídejte. Další možnost je citron a zázvor. Každé ráno si plátky zázvoru a citronu zalijte vlažnou vodou a máte skvělý základ pro hydrataci po celý den.

yellow

Zdroj: grocerytrekker.blogspot.com

Káva?

Odborníci tvrdí, že i káva tělu škodí. Každopádně, ze své ranní kávy můžete vytvořit vitamínový koktail. Přidejte do ní třeba kokosový olej. Osladí ji a vylepší její chuť. Také místo normálního mléka použijte sojové, mandlové nebo rýžové. Oslaďte stévií a máte zdravý, prospěšný nápoj.

Lidské tělo je chrám, pečujte o něj protože jiné už nedostanete. Můžete zničit auta, byty, oblečení... ale tělo máte jen jedno a na celý život.

coffee

Zdroj: soylentmaker.com

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!