Superhodinky Hublot MP-05 LaFerrari

Publikováno: 04.05.2013 12:04 | Jiří Hofbauer

Muži mají rádi když jim věci říkají pane. Od tašky, po pera, mobily, auta a hodinky nevyjímaje. Už dávno to nejsou jen ty věci na zápěstí ukazující čas. Hodinky stejně jako auta dnes prezentují moc a sílu. Byla tedy jen otázka času, kdy někdo vezme hodinky a jejich strojek vymění za motor supersportu. Jak může dopadnout spolupráce dvou značek, kdy ani jedna nezná hranice, ráda překonává limity a jejich produkty mají přídomek snové?

Výrobce luxusních hodinek Hublot se zamiloval do modelu automobilky Ferrari supersportu LaFerrari. A tak hodináři a vývojáři doslova srazili stoly dohromady a souběžně vyvíjeli superstport i hodinky. Vzniklá série superhodinek MP-05 LaFerrari je tak poklonou Ferrari i Hublotu zároveň.

La Ferrari 4

Zdroj: Ferrari

Hublot-MP-05-Ferrari-LaFerrari-a-new-state-of-art-994252058Hublot-MP-05-Ferrari-LaFerrari-a-new-state-of-art-1656915815

Zdroj: Hublot

hublot-la-ferrari-movement2

Zdroj: Hublot

Hodinky mají mnoho nej. Prvotní je nejnápadnější design. Tvar titanového těla hodinek vychází z tvaru supersportu. Oproti tradičním hodinkám, kde se neustále předhání minimálně dvě ručičky, je tady pod safírovým sklíčkem ukrytý motor. Je to samozřejmě nevídaně provedený strojek hodinek ale opět inspirovaný motorem z LaFerrari. To že to není jednoduchý mechanismus spíchnutý na koleně dokazuje i rekordní počet komponentů. V tomto stroječku je celkem 637 součástek. Navíc zvládne ujet až 50 dnů na jedno natažení.

Cena byla stanovena na 300,000 švýcarských franků, v přepočtu tedy nějakých 6,27 milionu korun. Ne že by to bylo málo, ale dala se očekávat závratnější cena...

Hublot-MP-05-LaFerrari-2

Zdroj: Hublot

Hublot-MP-05-LaFerrari-1

Zdroj: Hublot
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!