Svatba, první ekonomický krok v životě

Publikováno: 20.07.2015 11:00 | Jiří Hofbauer

Svatba. Jeden z velkých kroků života. Krok, který mnoho lidí nepovažuje za zrovna levný. Už jen výdaje za samotný obřad a hostinu vám můžou na čele přidat o vrásku navíc a pořádně properou bankovní konto. Mladí muži tak často sahají po oblecích od maturity, které jim už nejsou, nebo po kouscích z tátova šatníku, které jim ještě nejsou a s největší pravděpodobností ani nebudou.

Dnes už ve slušných obchodech neplatí, že si nemusíte připlatit, pokud vám nesedí sako a kalhoty od jedné velikosti. Doba pokročila a móda hodně fandí i separátním kombinacím, tedy odlišnému saku a kalhotám. Dokonce i vesta může být jiná. Na svatbu přece jen volte klasický oblek.

Velkou výhodou je, že i konfekční značky vám upraví zakoupený oblek. Například i Zara zaměstnává krejčové, které pravidelně do obchodů dochází a jsou schopny vám povolit rukávy saka nebo zkrátit nohavice. Opravdu platí, že lína huba... Však to znáte.

svatbypodleMS_1

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

Sestavili jsme svatební oblek pro ženicha na letní svatbu, který se nebojí narušit konvence a zavést nové tradice. Oblékali jsme mladého, kreativního muže, který chce svým oblečením něco říct. Inspirovali jsme v přírodě a volili barvy, které jsou pro ni typické. Tedy hnědá, modrá, bílá a jen lehký akcent zelené na osvěžení. Nic černého, co by splývalo s davem. Současně jsme chtěli skloubit tradici a moderní extravaganci. A tak jsme outfit doplnili o dřevěné doplňky. Ostatně motiv dřeva se opakuje i na slunečních brýlích.

Do čeho jsme skutečně investovali byly boty. Model známý jako monk strap využijete nejen na svatbě, ale můžete jej začlenit do denního šatníku. Skvěle se hodí k džínům nebo k odvážné kombinaci blazeru a šortkám. Další doplňky jako bílý kapesníček, ikonické sluneční brýle, kvalitní kožený pásek a klasické hodinky jsou základem šatníku každého muže.

Další svatební tipy najdete zde: 7 tipů jak zvládnout velký den

Sako, 2 990 Kč, kalhoty, 1 490 Kč, oboje Zara. Košile šitá na míru Le Premier, 2 290 Kč. Kožený pásek Zara, 999 Kč. Boty Loake Cannon Tan, 6 790 Kč.

svatbypodleMS_2

Zdroj: Tomáš Škoda Photography


Zdroj: Tomáš Škoda Photography

Dřevěný motýlek BeWooden Bellis, 1 290 Kč. Korsáš v klopě Květinářství M. Huszárová, cena k doptání v květinářství. Kapesníček Le Premier, 290 Kč.

svatbypodleMS_3

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

Košile šitá na míru Le Premier, 2 290 Kč. Dřevěné manžetové knoflíčky BeWooden Bella, 1 290 Kč. Hodinky Daniel Wellington Classsic Bristol, 5 790 Kč.

svatbypodleMS_4

Zdroj: Tomáš Škoda Photography

Sluneční brýle Jack & Jones Heritage, 599 Kč, prodává Answear.

svatbypodleMS_5

Zdroj: Tomáš Škoda Photography
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!