Světově proslulé šampaňské Bollinger

Publikováno: 02.05.2014 21:24 | Jiří Hofbauer

Francouzi možná jsou experti ve výrobě šampaňského ale Britové jsou přeborníci v jeho konzumaci. Šampaňské Bollinger se do Spojeného království dováží už více jako 150 let a dodávky rok od roku rostou. Není divu! Pije ho i nejznámější britský agent. James Bond rád koketuje s alkoholem. Martini s vodkou pak s ginem, nebo teď naposledy pivo. Ale co se nezměnilo jsou bublinky. Už více jak čtyřicet let pije agent 007 šampaňské Bollinger. A že je to pořádně pevný svazek.

bollinger_theme

Vinařství je současnosti také hlavním sponzorem každoročních červnových dostihů Royal Ascot, anglického ragbyového týmu a také závodů ve veslování Oxford/Cambridge. Pít šampaňské Bollinger je skutečně událost. A pokud se vám naskytne možnost jej ochutnat, určitě jí využijte.

Na českém trhu je poměrně dostupná láhev Special Cuvée. Má lehce elektrizující chuť hrušek, ořechů a máslového pečiva. Jeho barva není okatě žlutá, jako řada levných sektů, ale lze jí spíše přirovnat k odstínu krémového saténu. Pokud by vás zajímalo složení tak největších podíl 60% zaujímá Pinot Noir, následuje Chardonnay 25% a dotahuje Pinot Meunier 15%. Special Cuvée je vyrobeno z hroznů pocházejících z 80 % procent z parcel klasifikace Grand Cru a Premier Cru. Doba zrání minimálně 36 měsíců. Na trhu ji pořídíte kolem tisíce korun

bollinger_sc

Zdroj: Champagne Bollinger

K pomyslným vrcholům vinařství patří Récemment Dégorgé 2002. Je to velice suché, ročníkové šampaňské, které zraje několik let. Pravdou je, že abyste ho skutečně docenili, musíte k jeho chuti dozrát i vy. Jednu láhev pořídíte zhruba za £ 43.

bollinger_rd

Zdroj: Champagne Bollinger

Pokud holdujete kvalitnímu alkoholu vyzkoušejte britský eshop Berry Bros. & Rudd.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!