Veletrh hodinek a šperků BaselWorld 2014, část I.: Basilej

Publikováno: 06.04.2014 10:53 | Lukáš Pavlovský

Po příletu do Basileje vás příjemně překvapí švýcarská preciznost a organizace. Na letišti není možné přehlédnout tabule vedoucí k přistavenému autobusu, který návštěvníky zdarma dopraví přímo na místo veletrhu. Stejně jako letiště, tak i každé dostupné místo cestou do centra města, zdobí vlaječky BaselWorld 2014. Město tímto veletrhem vysloveně žije. Dokonce i místní restaurace nabízejí unikátní menu pro tento mezinárodní týden. Než se přesuneme k hlavnímu tématu, tj. hodinkám a šperkům, podívejme se na několik fotografií zachycující atmosféru malebného městečka na pomezí tří států.

EuroAirport Basel Mulhouse Freiburg – Mezinárodní Letiště Basilej

baselworld_part1_1BaselWorld vlaječky jsou k vidění po celém městě, dokonce i na tramvajích a autobusech.

baselworld_part1_2Art Basel – megalomanské výstaviště, které letos, ještě s několika okolními halami, uvítalo kolem 100 000 návštěvníků.

baselworld_part1_3
baselworld_part1_4
baselworld_part1_5Basilej je plná architektonických kontrastů, všude se prolínají historické budovy s moderními či industriálními. Vše je ale přirozeně sladěné a město působí velice příjemně. I přes tuhé zimy je Basilej rájem pro cyklisty, po okrajích silnic jsou vyznačeny stezky a zaparkovaná kola jsou na každém rohu.

baselworld_part1_6
baselworld_part1_7
baselworld_part1_8
baselworld_part1_9V ulicích Basileje můžete narazit na nespočet obchůdků, jenž nabízí ty nejlepší švýcarské čokolády.

baselworld_part1_10Vstupní hala hlavního nádraží v Basileji.

baselworld_part1_11Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!