Švihák lázeňský aneb V čem vyrazit na kolonádu

Publikováno: 01.07.2015 08:47 | Jiří Hofbauer, Štěpán Molitor

Už za pár dní startuje v Karlových Varech 50. ročník filmového festivalu. Karlovy Vary jsou oblíbeným cílem německých a především ruských turistů. Takže se ocitnete obklopeni ruskou pompézností a německou impotencí (tuhle definici internacionálního stylu použil Jakub Polanka a my myslíme, že to vystihl naprosto dokonale). Vy se inspirujte taky v zahraničí. Ale spíš jiným směrem. Karlovy Vary jsou ideální příležitostí vyzkoušet v praxi všechno, co jste viděli na Pitti a v Milánu a neodvážili jste to aplikovat v Praze. Ve Varech vás nikdo nezná. Takže si vymyslete novou identitu a tak trochu si hrajte. Buďte jako Jay Gatsby říznutý Chuckem Bassem. Pastelové barvy, slamáky, květiny v klopě, barevné ponožky nebo naopak naboso. Možná vás odborníci z Plesku setřou, ale my vám zatleskáme.

Tričko, Majestic. Sako, Bally. Šortky, Etro. Sluneční brýle, pásek, ručník, vše Louis Vuitton. Fotoaparát Leica M9.

vary_1

Zdroj: Werner Schreyer by Tomo Brejc for GQ Fracnce / Tumblr

Ať už budete bydlet v Puppu nebo stanovém městečku, kolonáda má pořád stejné zásady. Na kolonádu se chodí korzovat a hlavně se ukazovat. A i v tom stanovém městečku je místo, kde se můžete hodit do gala a pak to natřít všem turistům s foťákem na krku. Filmové festivaly jsou vždy spojovány s jistou mírou extravagance. Tak se jí nebojte a buďte vidět.

Košile, sako, kalhoty, vše The Kooples. Sluneční brýle, pásek, Louis Vuitton. Hodinky, Omega.

vary_6

Zdroj: Werner Schreyer by Tomo Brejc for GQ Fracnce / Tumblr

Nebuďte za upocené turisty. Cestujte trochu na úrovni. I my máme v módním arzenálu batohy na naše výšlapy ve stylu univerzálního vojáka. Ale Vary chtějí cestovní zavazadlo. Batohy a krosny jsou tabu. Výbavu přivezte v kvalitním kufru. Pokud jedete jen na krátkou dobu, svou velikostí postačí kožený duffle bag. Žádné beztvaré sportovní tašky, prosím. Jaké zavazadlo na korzování po městě? Upřímně – potřebujete vůbec nějaké? Telefon, peněženka, hodinky. Nejdete přece na obchodní schůzku, ani na horský výšlap, takže notebook nebo láhev s vodou a pláštěnka mohou zůstat doma. Pokud opravdu potřebujete někam uložit své věci v průběhu dne, použijte kvalitní slohu, v extrémních případech jeden z těch nepraktických ale efektních messengerů. Stejně tak flip flops (aka žabky) do Varů nepatří! NE! Loafers, mokasíny, espandrillos... i hodně pěkné, kožené sandály ano. Žabky si přihoďte až do kufru, co máte na Mallorcu.

Košile, kalhoty, oboje Bottega Veneta. Svetr, Etro. Sluneční brýle, taška, oboje Louis Vuitton. Hodinky, Omega.

vary_4

Zdroj: Werner Schreyer by Tomo Brejc for GQ Fracnce / Tumblr

Smoking, Ralph Lauren Purple Label. Košile, Dolce & Gabbana. Kravata, Giorgio Armani. Mokasíny, Gucci.

vary_5

Zdroj: Werner Schreyer by Tomo Brejc for GQ Fracnce / Tumblr

Ráno si vychutnejte a místo klasické spěšné snídaně si dopřejte pořádnou anglickou, u které můžete sedět i hodinu a vychutnávat si atmosféru. Do Varů jste přijeli se bavit.

Dopoledne je ideální čas vytáhnou kraťasy a zahrát si na námořníka. V pruhovaném triku a boat shoes nebo mokasínách na kolonádě můžete popíjet kávu, vypravit se na Jelení skok případně den odstartovat lahví šampaňského. Během toho můžete plánovat na jaké filmy se vydáte. Pretty Woman uvede samotný Richard Gere. Takže to je jasné must-see.

Další den můžete vyzkoušet klasické polo v bílé barvě. A v neděli, v den odjezdu, třeba volnou košili z přírodního materiálu.

Bomber, Majestic. Tričko, sluneční brýle, hodinky, vše Louis Vuitton. Džíny, We Are Replay.

vary_7

Zdroj: Werner Schreyer by Tomo Brejc for GQ Fracnce / Tumblr

Svetr, šála, sluneční brýle, taška, vše Louis Vuitton.

vary_8

Zdroj: Werner Schreyer by Tomo Brejc for GQ Fracnce / Tumblr

Odpoledne se nevěnujte náročným aktivitám. Popocházejte po kolonádě, ochutnávejte prameny, jen s tím třináctým opatrně. Na tuhle tůru je ideální lněné sako a džíny nebo chinos. Místo košile můžete vyzkoušet tričko, které outfit odlehčí. Na nohy se nebojte obout kvalitní kožené boty. Nejdete překonat rekord ale korzovat. Tak ať každý krok stojí za to.

Zkuste nechat doma ponožky a kalhoty ještě trochu vyhrnout; jde o odvážný trend a kožené boty naboso jsou perfektním ozvláštněním outfitu. Jen, neberte si při této příležitosti nové boty, jedná se o velmi špatný nápad (odzkoušeno za vás).

Košile, svetr, kalhoty, vše Louis Vuitton. Hodinky, Omega.

vary_2

Zdroj: Werner Schreyer by Tomo Brejc for GQ Fracnce / Tumblr

Košile, sako a kalhoty, vše Gucci. Bory, cestovní kufr, taška, vak na oblečení, vše Louis Vuitton.

vary_3

Zdroj: Werner Schreyer by Tomo Brejc for GQ Fracnce / Tumblr

Pokud dostanete pozvánku na večerní akci, kterou bude partnerovat Moët & Chandon nebo BMW, inspirujte se Jirkou. Ale ne klasikem Macháčkem, ale ředitelem filmového festivalu Jiřím Bartoškou. Chce to black tie. Minimálně oblek a kravatu, podle instrukcí na pozvánce se nebojte sáhnout po smokingu. Filmové festivaly jsou o hvězdách, iluzích a jedinečnosti momentu. Užijte si svých patnáct minut slávy a buďte vy tou hvězdou. Na závěr stejně všichni skončí v Teplé. Takže nezapomeňte přibalit panadol.

Košile, cestovní taška, oboje Louis Vuitton. Sako, Calvin Klein Collection. Sluneční brýle, Oliver Peoples.

vary_9

Zdroj: Werner Schreyer by Tomo Brejc for GQ Fracnce / Tumblr

Košile, Dolce & Gabbana. Svetr, De Fursac. Hodinky, Louis Vuitton.

vary_10

Zdroj: Werner Schreyer by Tomo Brejc for GQ Fracnce / Tumblr
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!