Jak se obléct na lázeňskou kolonádu i mořské pobřeží

Publikováno: 18.06.2014 17:39 | Václav F. Mensa

Když lidstvo objevilo zázraky, které skýtají léčebné prameny, začalo kolem nich budovat města. Časem vznikla samostatná lázeňská architektura a s ní samozřejmě i kolonády. Rozlehlý, projasněný prostor kde můžete celé hodiny korzovat, popíjet léčivou vodu a dopřát si tak trochu starosvětské elegance. Lázeňská města pravděpodobně už nepatří k must-visit letní sezóny, ale jsou perfektním místem odpočinku na prodloužené víkendy. Takže než si zarezervujete apartmá v Grandhotelu Pupp, proberte svůj šatník. I na kolonádě a především tam je nutné vypadat skvěle.

Termín švihák lázeňský nevznikl jen tak. Dříve byl dresscode i v lázních přísnější. Vy v dnešní době můžete pracovat s tradičními věcmi, ale pojmout je řekněme... nekonvenčně.

svihak_17

Zdroj: Tumblr

Gabrielle Chanel sice byla žena, ale styl měla lepší než většina mužů. I ona se v přímořských městech Francie oblékala do základních věcí. Na letní den si pořiďte buď pruhované "námořnické" tričko či casual košili s výrazným proužkem. To je nestárnoucí klasika. Neoblékejte si tmavé oblečení. Pravděpodobně bude zářit slunce, bude horko a lehké světlé kalhoty a kupříkladu lněné sako jsou mnohem lepší volba. Zapomeňte na džíny. Aby výsledek nebyl mdlý, vyberte si zajímavý doplněk. Rudý motýlek, výrazné hodinky s trikolórou nebo květina do klopy. Je to dovolená, máte právo experimentovat.

svihak_16

Zdroj: Web značky

Klobouk Scala Panama Boater Straw Boater Hat, prodává Nordstrom.com. Vázací motýlek Bonobos Silk Bowtie, prodává Bonobos.com. Mokasíny Tod's Gommino Suede Driving Shoes, prodává Mr Porter. Náramek Miansai Leather Wrap Bracelet, prodává Miansai.com.

Bílá košile s krátkým rukávem z přírodního materiálu je pravděpodobně nejlepší kus na horké letní dny. Investicí do několika takových nezkazíte nikdy nic. Oblékněte ji k béžovým krátkým kalhotám, zajímavým mokasínům a temně modrému cardiganu. Nejlépe se znakem v námořním stylu v hrudi. Výsledek je casual avšak elegantní a prověřený generacemi elitních rodin trávící léto na jachtách.

svihak_15

Zdroj: Web značky

Pruhovaná trika Ralph Lauren, prodává Mr Porter. Rudý cardigan Ann Demeulemeester, prodává anndemeulemeester.be. Hodinky Triwa Steel Nevil. Sluneční brýle J.Crew Kjobenhavn Timeless, jcrew.com. Boty Levi's Parker Navy Blue, prodává levi.cz. Náhrdelník Vivienne Westwood, prodává Mr Porter.

Skvělým doplňkem na kolonádu je samozřejmě slaměný klobouk. Pokud si nejste jisti se skimmer hat (klobouk nošený benátskými gondoliéry), panama se skvěle hodí ke světlému obleku a dosáhnete tak looku Seana Conneryho. (Teď už možná ze stárl ale zeptejte se jakékoliv ženy, že tento styl funguje).

Důležitý doplněk na kolonádě je dobré vychování a zdvořilý úsměv. To jsou základy gentlemanství.

svihak_14

Zdroj: Web značky

Klobouk Baldessarini Summer Fedora, Baldessarini.com. Boty Tod's Ferrari Gommino Suede Driving Shoes, prodává Mr Porter. Kalhoty Hugo Boss, prodává Mr Porter. Šortky Ralph Lauren, prodává Mr Porter. Cardigany v podobném stylu k dostáné u Ermanno Scervino, DSQUARED2, River Island a Ralph Lauren. Košile Old Navy Slim Fit Shirt, prodává Oldnavy.gap.com. Hodinky Tommy Hilfiger, Hilfiger.com.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!