Začíná multižánrový projekt Švýcarské jaro

Publikováno: 04.03.2013 17:00 | Jiří Hofbauer

Celý březen bude ve znamení kulturních, společenských, ekonomických, politických, architektonických, ale také kulinářských, sportovních či turistických akcí Švýcarského jara. Svěží alpský vítr nám přinese mozaiku desítek koncertů, výstav, diskusních či vzdělávacích programů s tím nejlepším ze současné švýcarské kultury, ekonomiky či politiky.

6

Multižánrový projekt Švýcarské jaro zahájí renomovaný švýcarský dirigent Kaspar Zehnder společně s Brněnskou filharmonií 5. března. Programu slavnostního koncertu v pražském Rudolfinu, který je věnován hudbě výrazně spojené se Švýcarskem, vévodí světová premiéra Alphorn Suite – svity pro lesní roh, alpský roh a orchestr, kterou speciálně pro tuto příležitost vytvořila trojice autorů J. L. Darbellay, J. G. Páleníček a R. Baborák. Poslední jmenovaný, světoznámý český hornista Radek Baborák, se představí i na postu sólisty na alpský roh. Koncert otevře stylově oblíbená předehra k Rossiniho opeře Vilém Tell, jejíž děj se odehrává ve Švýcarsku 14. století, a zazní také monumentální Alpská symfonie Richarda Strausse, inspirovaná nádhernou přírodou švýcarských Alp.

Švýcarskými barvami ožije nejen Praha, Brno, Liberec, Olomouc, Hradec Králové, ale také Počátky, Kolín, Třeboň, Letohrad či Orlová – tedy místa, která vážou partnerské vztahy se švýcarskými městy či kantony.

Podrobný program akcí Švýcarského jara najdete na svycarskejaro.cz.

2
3
4
5
7
Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!